Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 23 Mart 2016 20:18:11 Tarihinde eklenmiştir.

Taşeron kadroya geçince kıdem hakkından vazgeçecek mi?

Taşeron işçiler kadroya geçerken kıdem tazminatından, yıllık izinlerinden ve ilave davalardan vazgeçmesi gerekiyor mu?

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV'ye Sorun programında taşeron kadro ile ilgili kendisine sorulan soruları yanıtladı. 


Taşeron işçiler kadroya geçerken kıdem tazminatından, yıllık izinlerinden ve ilave davalardan vazgeçmesi gerekiyor mu?

 

Taşeron işçilerin kadroya geçtikten sonra önceki haklarından vazgeçmesi gerekiyor. İşverene açılan davaların geri çekilmesi gerekiyor. Bu durumda taşeron işçinin kıdem tazminatı hakkından da vazgeçmesi gerekiyor mu sorusuna Cem Kılıç "İşçinin kıdem tazminatı hakkını alabileceğini ancak diğer haklarından vazgeçmesi ve varsa açılmış davalarını geri çekmesi gerektiğini" belirtti. Kılıç, işçinin her halükarda kıdem hakkını alabileceğini bu haktan vazgeçmesi söz konusu olmadığını söyledi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap