Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 22 Mart 2016 23:15:23 Tarihinde eklenmiştir.

KADROYA ALINACAK TAŞERON ÇALIŞANLARIN NASIL OLACAK SORULARINA CEVAPLAR

HANGİ TARİHTEN SONRA TAŞERON ÇALIŞANI KADROYA ALINMAYACAK-HANGİ DURUMLARDA TAŞERON ÇALIŞANI KADROYA ALINMAYACAK-TAŞERON ÇALIŞANI SINAVA TABİ TUTULACAK MI-KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞLARI NASIL OLACAK ?

KİMLER KADROYA GEÇECEK
Güvenlik, temizlik personeli gibi yardımcı personel; sağlık Bakanlığında, üniversitelerde yardımcı hizmetlerde çalışanlar, kamu idarelerinde hemşire, büro görevlisi, bilgi işlemci gibi ünvanlar kadroya geçirilecek


HANGİ TARİHTEN SONRA TAŞERON ÇALIŞANI KADROYA ALINMAYACAK
1 Kasım 2015'ten önce işe girmiş ve halen çalışmaya devam ediyor olması gerekİyor.


HANGİ DURUMLARDA TAŞERON ÇALIŞANI KADROYA ALINMAYACAK.
Emekli aylığı almaya hak kazanmış ya da 65 yaşını doldurmuş taşeron işçisi kadroya alınmayacak
Devlet memurluğununa atanmak için hangi şartlar aranıyorsa bu şartlarda aranacak 
Tam zamanlı çalışmayan yarı zamanlı çalışan taşeronlar kadroya alınmayacak
12 ay boyunca görev yapıyor şartı olacak bu süreden az olanlar kadroya alınmayacak


TAŞERON ÇALIŞANI SINAVA TABİ TUTULACAKMI
Taşeron çalışanın kamu hizmetini yapabilmesi için yeterli bilgi ve donanıma sahip olup olmadığı belirlemek için sınav yapılacak.Sınavın nasıl ne şekilde olacağı önümüzdeki günlerde gelişmeler sonucu sizlere aktarmaya devam edeceğiz


KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞLARI NASIL OLACAK ?
Taşeron çalışanları için yeni özel bir statü oluşturulacak bu statütünün adı özel sözleşmeli personel statüsü olacak. özel sözleşmeli personel statüsü çalışma koşullarını, mali ve sosyal hakları ve yükümlülükleri düzenlenecek. Kamuya alınan personele, şu anda aldıkları aylık üzerinden maaş verilecek. Bu kişiler hangi kurumun, hangi biriminde, hangi işi yapıyorlarsa aynı işi yapmaya devam edecek. Bu kişilerin görev yerlerinde değişiklik yapılmayacak.

 

SÖZLEŞME KAÇ YILDA BİR YENİLENECEK

Kamuda istihdam edilecek taşeron personelle "özel sözleşmeli personel" pozisyonunda 3'er yıllık sözleşme yapılacak. Sözleşme dönemleri her 3 yılda bir yenilenecek.

Diğer sözleşmeli personel gibi toplu sözleşme haklarına sahip olacaklar.

 

KADROYA GEÇEN TAŞERON ÇALIŞANI HANGİ SGK STATÜSÜNDE OLACAK
Kadroya geçen taşeron çalışanaı 4/A SGK kapsamında olacak.Yani 4/b-c sözleşmeli personel gibi olacak.Memurlar gibi emekli sandığına bağlı olmamaları kadroya geçen taşaron çalışanları için daha avantajlı olacak

 

Tüm taşeron çalışanı kardeşlerimize hayırlısı olsun.Diğer kardeşlerimizde tez zamanıda hakkı olan kadroya kavuşmasını dileriz.

 

SEDAT ATLAS

MUTEMET/YAZAR

 

TAŞERON ÇALIŞANI KARDEŞLERİMİZ EN DOĞRU ÖZLÜK HAKLARI VE MAAŞLARI İLE İLGİLERİ BİLGİLERİ ÖĞRENİP TAKİP ETMEK İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZ Maaş ve Döner Sermaye Ek Ödeme Bilgilendirme Platformu AŞAĞIDA RESİME TIKLAYARAK KATILABİLİRSİNİZ.

MAAŞLARINIZI VE ÖZLÜK HAKLARINIZI MUTEMETLER DÜZENLEYECEĞİ İÇİN EN DOĞRU BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap