Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 03 Mart 2016 13:13:39 Tarihinde eklenmiştir.

LEONARDO Dİ CAPRİO SONUNDA OSCAR ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Sinema dünyasının en prestijli ve en çok ses getiren ödülü olan Oscar ödülünü 42 yaşında ki oyuncu Leonardo Di Caprio "Diriliş "filmindeki rolüyle aldı.


88.Oscar Ödül töreninin sunuculuğunu siyahi komedyen Chris Rock yaptı.Rock esprileri geceye renk kattı.

Gecede 10 dalda Osacar'a aday gösterilen 'Mad Max'  ise "En İyi Kostüm tasarım""En İyi Yapım Tasarım""En İyi Makyaj""En İyi Kurgu""En İyi Ses Kurgusu" ve "En İyi Ses Miksajı" dalları olmak üzere toplamda 6 dalda Oscar ödülünü aldı.

Gecede kazanılan diğer ödüller ise şöyle: "En İyi Özgün Senaryo" ödülünü "Spotlight" filmi ile Josh Singer ve Tom McCarthy kazandı.

"En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü "The Danish Girl"(Danimarkalı kız) rolü ile aldı.  

Gecede ilk Oscar ödülünü alan Leonardo DiCaprio yıllardır beklediği ödülüne kavuşmuş oldu.Daha önce beş kez Oscar'a aday gösterilen ünlü aktör What's Eating Gilbert Grape filmindeki oyunculuğu ile Oscar adayı olan en genç oyunculardan biri olmuştu.

Oscar'ına kavuşan aktör diğer Oscar alan yıldızlar gibi ağlayarak teşekkür edenlerden olmadı.DiCaprio bunun yerine iklim değişikliğine dikkatleri çekmeye çalıştı.DiCaprio gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi:"Diriliş filmi bir adamın doğaya karşı mücadelesini konu alıyor.2015 yılı dünyanın geçirdiği en sıcak yıldı.Filmi çekerken kar bulabilmek için gezegenin en güney kısmına gitmek zorunda kaldık.İklim değişikliği gerçek ve şu anda yaşanıyor.Birlikte çalışmalı ve büyük firmalar için değil tüm insanlık,yerliler ve bu değişiklikten en çok etkilenen milyarlarca insan için konuşan liderlere destek vermeliyiz.Çocuklarımızın çocukları için,sesi hırs politikası tarafından boğulmuş olanlar için.Bu muhteşem ödül için teşekkür ederim."dedi.

MUSTANG  ÖDÜL ALAMADI

Kastamonu'da Türkçe olarak çekilen ancak Fransa adına "En İyi Yabancı Film " dalında yarışan "Mustang" adlı film ödül alamadı.Bu kategoride ödülün sahibi Macaristan'dan "Son Of  Soul" kazandı.

 






Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.