Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 31 Ocak 2016 15:48:13 Tarihinde eklenmiştir.

MİLYONLARCA KİŞİNİN HEYECANLA MERAKLA BEKLEDİĞİ TASARI MECLİSTE KABUL EDİLEREK YASALAŞTI

MİLYONLARCA KİŞİNİN HEYECANLA MERAKLA BEKLEDİĞİ TASARI MECLİSTE KABUL EDİLEREK YASALAŞTI


Kabul edilen tasarıya göre;memurlara doğum sonrasında aylık almadan izinde geçirdikleri her yıl için bir kademe ilerlemesi ve bir de her 3 yıl için bir derece yükselme verilecek.

 

 

Memurlarda,doğumun beklenenden önce gerçekleşmesi durumunda ise;doğum öncesi analık izninin başlaması beklenen tarihten önce doğum olursa,doğumdan sonra analık izninin başladığı tarihe kadar ki süre doğum sonrasında alınan analık iznine eklenecek. Memurların doğum sonrasında aldıkları analık izni bitiminde, çalışmaya başladıklarında ise 1. doğumda 2 ay,2.doğumda 4 ay,3. ve sonra ki doğumlarda 6 ay boyunca günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilecekler.Bu süre boyunca mali ve sosyal haklarda herhangi bir kesinti olmayacak ayrıca süt izni verilmeyecek.Çoğul olan doğumlarda bu sürelere birer ay ilave yapılacak.Çocuğu engelli doğan kadın memur 12 ay boyunca yarı zamanlı çalışabilecek.3 Yaşını doldurmamış olan bir çocuğu evlat edinilmesi durumunda ise;eşiyle veya münferit olarak evlat edinen memurlar ile memur olmayan eşin münferit olarak evlat edinilmesi halinde memur olan eşleri de verilen 8 haftalık iznin bitiminden itibaren bu haklardan yararlanabilecek.Ayrıca isterlerse 24 aya kadar aylıksız olarak izne ayrılabilecekler. Çocuğu olan ya da evlatlık edinen memur anne ve baba, çocuğun mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden ay başına kadar normal çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilecek. Emniyet hizmetleri sınıfı kadrolarında bulunan kişilerin yaralandığı hizmet tazminatlarında %25 artış yapılacak

 

.Ayrıca emniyet sınıfına dahil personelden yükseköğretimli olan kişilerin ek göstergeleri yükseltilecek.

 

Uzman erbaşlara birinci dereceye yükselme şansı verilecek ayrıca uzman erbaşlar 7 yıl çalıştıktan sonra kamuya geçebilecek.Uzman erbaşlar ile uzman jandarmaların 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkarılacak.

 

İlk defa pasaport alan 25 yaşını doldurmamış öğrencilerden pasaport harcı alınmayacak.

 

İlk defa iş kuran genç girişimcilerden üç vergilendirme dönemi boyunca kazançlarının 75 bin liralık kısmına vergi muafiyeti uygulanacak.

 

Muhtarlara,Ocak ayından geçerli olmak üzere 950 lira yerine 1300 lira alacaklar. Küçük esnafa 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecek.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
M.E.B
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
Çeşitli görevlerdeki kamu personeli o gün için ayrılan mesai ücreti ve benzeri konuları merak ediyor. Öğretmenler ise 1 Ocak 2016 Cuma günü ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor. Artık 2017 yılı sona eriyor, peki yılbaşı tatilinde ek ders ücretleri kesilecek mi?
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan öğretmenler Sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni olmak üzere haftalık ayrı ayrı 15 ve 18 saatin üzerinde derse giren öğretmenler bu derslerin üzerinde girdikleri her ders için bilindiği üzere ek ders ücreti almaktadırlar. Ek ders ücretleri ilgili il/ilçe MEM'in durumuna göre her ayın 1-8'i arası(ortalama 4-5'i) ödenmektedir.
Zorunlu Hizmet Ek Puanı Kimlere Verilir? Örneklerle Hizmet Puanı Hesaplama ve Ek Hizmet puanı
Zorunlu Hizmet Ek Puanı Kimlere Verilir? Örneklerle Hizmet Puanı Hesaplama ve Ek Hizmet puanı
Zorunlu hizmet bölgelerinde hizmet alanları ile görev yapan personelleri ilgilendiren zorunlu hizmet ek puanı kimlere verilir. Zorlu coğrafik şartlarda görev yapan öğretmenlerin güçlük derecesine göre gruplandırılarak benzerlik gösteren bölgelere aynı alt hizmet grubuna ayrılmıştı. 2015 yılında Resmi gazete yayımlanan Öğretmenlere ek hizmet puanını içeren atama yer değiştirme yönetmeliğine göre ek puanlar yeniden düzenlendi.
ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGE TABLOSU
ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGE TABLOSU
Ek gösterge devlet memurlarının en çok önem verdiği konuların başında yer almaktadır. Aylık brüt ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yeri olan unsurlardan bir tanesidir. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık göstermektedir. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile,2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır.
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu. Toplu sözleşme ile belirlenen oran yanında ayrıca 6 aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyon oranının öngörülen artış oranını aşması halinde enflasyon farkı da ödenecektir.