Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 07 Ocak 2016 10:20:12 Tarihinde eklenmiştir.

Anadolu Sağlıksen den Hukuk Zaferi

Adana Anadolu Sağlık Sen üyelerine yapılan haksız ve hukuksuz idari uygulamaların peşini bırakmıyor. Üyelerinin mağduriyetine neden olan idari işlemlere karşı adeta savaş açan Anadolu Sağlık Sen açtığı davaları kazanarak üyelerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

 

Son olarak Adana İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcımız Ozaner Özdemir’e yapılan idari işleme karşı dava açan Anadolu Sağlık Sen bu davayı da kazanarak her zaman üyelerinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. ADANA ŞUBEMİZDEN ÖNEMLİ BİR HUKUK ZAFERİ Anadolu Sağlık Sen Genel Merkezi ve Şubeleriyle açtığı davalarla sağlık-sosyal hizmet çalışanlarının mağduriyetlerini gidermeye devam ediyor. Anadolu Sağlık Sen Genel Merkezi’nin hukuki yardımı ve Adana şubemizin girişimleriyle avukatımız Emrah Hacıoğlu'nun açtığı davada İdare Mahkemesi, Adana Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ödenmeyen promosyonunun yasal fazileri ile birlikte ödenmesi kararı verdi.

 

Anadolu Sağlık Sen Adana Şubesi, Adana Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin bankayla yaptığı maaş anlaşması karşılığı alınan promosyon hakkının tarafına ödenmesini talep eden genel başkan yardımcımız ve Adana İl Başkanımız için idareye yazılı bir başvuru yapıldı. Bu başvuruya idare tarafından olumsuz cevap verince Adana Şubemiz, Genel Merkezimizin hukuki yardımıyla bölge avukatımız aracılığıyla konuyu yargıya taşıdı. İdare promosyonu ödememek ve böyle bir hakkın olmadığını savunarak davanın reddini istedi. Konuyu görüşen Adana 2. İdare Mahkemesi konuyla ilgili kararında promosyonların ne şekilde değerlendirileceğiyle ilgili mevzuatta bir hüküm bulunmadığı halde, bankanın uhdesinde kalan paranın çalışanlara ait olduğunu ve promosyon paralarından da bu personelin faydalanmasının hakkaniyet gereği olduğunu belirtti. Yaklaşık 3 yıllık olan tutarın yasal faizleri ile birlikte ödenmesine hükmetti.

Anadolu Sağlık Sen Olarak bir kez belirtmek isteriz ki, bizler kişilerin değil çalışanın sendikasıyız. Çalışanlarımızın her zaman yanında ve destekçisi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Konu ile ilgili açmış olduğumuz diğer davaların takibine devam etmekteyiz. Sonuçlar açıklandığında sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Hukuku
AMELİYATHANEDE DÜŞEN VE BİLEĞİNİ KIRAN SAĞLIK ÇALIŞANINA TAZMİNAT
AMELİYATHANEDE DÜŞEN VE BİLEĞİNİ KIRAN SAĞLIK ÇALIŞANINA TAZMİNAT
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesinde yaşanan olayda ameliyathaneden hasta sedyesini çıkarırken ıslak zeminde kayarak düşen ve düşme sonucu bileğini kıran Anestezi teknisyeni için açılan davada hastane hatalı bulundu.
TABURCU EDİLDİKTEN SONRA HAYATINI KAYBEDEN HASTA NEDENİYLE DOKTORA SORUŞTURMA
TABURCU EDİLDİKTEN SONRA HAYATINI KAYBEDEN HASTA NEDENİYLE DOKTORA SORUŞTURMA
Zonguldak'ta safra kesesi ameliyatı sonrası durumunun iyi olması nedeniyle taburcu edilen 63 yaşındaki Makbule Gülçebi, taburcu olduğu gün kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
KENYA'DA MAAŞLARINA TOPLU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ZAMMI ALAMAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE
KENYA'DA MAAŞLARINA TOPLU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ZAMMI ALAMAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE
Kenya'da sağlık çalışanları hükümetin toplu sözleşmede belirlenen zammı ve sağlık sektöründe ki iyileşmeyi yapmaması nedeniyle greve gitti.
SAĞLIK-SEN BAŞKANI METİN MEMİŞ''Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı açıklamaları önemsiyoruz''
SAĞLIK-SEN BAŞKANI METİN MEMİŞ''Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı açıklamaları önemsiyoruz''
Yapılan çalışmalar yıpranma payı talebimizin hayata geçmesi yolunda önemli bir başlangıç niteliği taşımaktadır.
Radyoloji Branşında Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Sonuçları
Radyoloji Branşında Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Sonuçları
11.01.2015 tarihli Yazılı Bilim Sınavı Radyoloji Branşı hakkında ilgili Mahkeme Kararı sonucunda; sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar için 25 Şubat 2016 tarihinde Başasistanlık Sözlü Sınavı Ankara’da, belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.