Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 16 Aralık 2015 23:03:17 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK HUKUKU NEDİR?

SAĞLIK HUKUKU NEDİR?

sağlık-hukukSağlık Hukuku, dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde de hızla gelişmekte ve bu alanda oluşan hukuki sorunlar gündemi her geçen gün daha çok meşgul etmektedir. Sağlık Hukuku ülkemizde oldukça yeni sayılabilecek multi-disipliner bir uzmanlık alanıdır.

Sağlık Hukuku, sağlık hizmetleri alanını, sağlık hizmeti sunanlar ve bu hizmetten yararlananlar açısından özel hukuk, ceza hukuku ve idare hukuku açısından ele almaktadır. Sağlık hizmetleri alanında tıbbi bilgi ve teknolojilerin gelişmesine paralel olarak değişim ve gelişim gösteren sağlık politikaları ve bu doğrultuda değişen ve gelişen sağlık mevzuatı ile sağlık hizmetinin kamu hizmeti niteliği, bilim dalı olarak ‘’Sağlık Hukuku’' nun önemini artırmaktadır. Sağlık Hukuku, Sağlık hizmetini sunan gerçek veya tüzel kişileri ile hizmeti sunan diğer kişileri denetlemekle görevli sorumlu en üst düzey kurum olan devlet ile bu hizmetin sunumundan faydalanan kişiler arasında hizmetin sunumunda ortaya çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların tespiti ve çözüm yollarını içeren bilim dalıdır. Sağlık Hukuku; sağlık personelinde sorumluluk bilincinin varlığını ortaya koymaya çalışan, bu bilinç içinde hizmetin varlığı, sunumu ve hasta hakları ile hukuk bilimi öğretisinde kişilerin maddi ve manevi değerlerini koruyan, kişilik haklarının birlikte ele alınmasını sağlayan bir tıp bilimi, bir karma hukuk bilim dalı olarak da kabul edilmelidir. Sağlık Hukuku; Sağlık hakkı, Hasta Hakları, Hekim Hakları, Hasta Yakını Hakları, Sağlık Çalışanı Hakları, Hekim Sorumluluğu, Sağlık Çalışanlarının Sorumluluğu, Hasta Sorumluluğu, Tıp Etiği, Yaşam Hakkı vb. konulara ışık tutan ve yol gösteren rehber konumundadır. Bu kapsamda, Sağlık Hukuku köşemizde güncel hak ve hukuki konular ele alınacak olup, sizlerden gelecek soru, öneri ve analizler de değerlendirilecektir. Ayrıca Sağlık Hukuku ile ilgili paylaşımları mızı ‘’Sağlık Hukuku Platformu’’ gurubuna üye olarak facebook üzerinden takip edebilirsiniz

. https://www.facebook.com/groups/abuzerozavci Saygılarımla; Abuzer ÖZAVCI


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Etiketler
Yorum Yap
Sağlık Hukuku
AMELİYATHANEDE DÜŞEN VE BİLEĞİNİ KIRAN SAĞLIK ÇALIŞANINA TAZMİNAT
AMELİYATHANEDE DÜŞEN VE BİLEĞİNİ KIRAN SAĞLIK ÇALIŞANINA TAZMİNAT
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesinde yaşanan olayda ameliyathaneden hasta sedyesini çıkarırken ıslak zeminde kayarak düşen ve düşme sonucu bileğini kıran Anestezi teknisyeni için açılan davada hastane hatalı bulundu.
TABURCU EDİLDİKTEN SONRA HAYATINI KAYBEDEN HASTA NEDENİYLE DOKTORA SORUŞTURMA
TABURCU EDİLDİKTEN SONRA HAYATINI KAYBEDEN HASTA NEDENİYLE DOKTORA SORUŞTURMA
Zonguldak'ta safra kesesi ameliyatı sonrası durumunun iyi olması nedeniyle taburcu edilen 63 yaşındaki Makbule Gülçebi, taburcu olduğu gün kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
KENYA'DA MAAŞLARINA TOPLU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ZAMMI ALAMAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE
KENYA'DA MAAŞLARINA TOPLU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ZAMMI ALAMAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE
Kenya'da sağlık çalışanları hükümetin toplu sözleşmede belirlenen zammı ve sağlık sektöründe ki iyileşmeyi yapmaması nedeniyle greve gitti.
SAĞLIK-SEN BAŞKANI METİN MEMİŞ''Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı açıklamaları önemsiyoruz''
SAĞLIK-SEN BAŞKANI METİN MEMİŞ''Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı açıklamaları önemsiyoruz''
Yapılan çalışmalar yıpranma payı talebimizin hayata geçmesi yolunda önemli bir başlangıç niteliği taşımaktadır.
Radyoloji Branşında Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Sonuçları
Radyoloji Branşında Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Sonuçları
11.01.2015 tarihli Yazılı Bilim Sınavı Radyoloji Branşı hakkında ilgili Mahkeme Kararı sonucunda; sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar için 25 Şubat 2016 tarihinde Başasistanlık Sözlü Sınavı Ankara’da, belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.