Bu haber 29 Aralık 2018 17:23:47 Tarihinde eklenmiştir. 735 Defa Okundu.

Bireysel Emeklilik Sisteminde Yeni Düzenleme: Cayma Hakkını Kullananlar Yeniden Dahil Edilecek

Bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım yönetmeliği değişti. Cayma hakkını kullanıp sistemden ayrılanlar 3 yıl içinde bir defaya mahsus yeniden sisteme otomatik olarak dahil edilecek.

Bireysel Emeklilik Sisteminde Yeni Düzenleme: Cayma Hakkını Kullananlar Yeniden Dahil Edilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığının Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasını öngören yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan değişiklikle beraber cayma hakkını kullanıp sistemden ayrılanlar 3 yıl içinde bir defalığına yeniden sisteme otomatik olarak dahil edilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu süreyi bir yıla kadar azaltabilecek veya 5 yıla kadar artırabilecek.

18 YAŞINI DOLDURMAMIŞ ÇALIŞANLAR EMEKLİLİK PLANINA DAHİL EDİLECEK

Yönetmeliğin 8. maddesine eklenen maddelere göre, çalışanların 45 yaşını doldurup doldurmadığının tespitinde, emeklilik planına dahil edilmeleri gereken takvim yılının ilk günü esas alınacak. Bu maddenin yayım tarihi olan bugün itibarıyla emeklilik planına dahil edilmesi gereken çalışanların 45 yaşını doldurup doldurmadığının tespitinde ise 1 Ocak 2017 tarihi esas alınacak. İlgili kanunlar kapsamında çalışan sıfatını haiz olmak kaydıyla 18 yaşını doldurmamış çalışanlar da yönetmelik kapsamında emeklilik planına dahil edilecek.

Yorum Yap
Güncel Haberler
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:12
Güneş
06:38
Öğle
13:02
İkindi
16:28
Akşam
19:14
Yatsı
20:32
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?