Bu haber 21 Şubat 2018 21:06:17 Tarihinde eklenmiştir. 1030 Defa Okundu.

Nisan Ayında Yapılacak Atamada Kaç Sağlık Personeli Alımı Yapılacak?

Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN 2018 bütçe görüşmeleri ardından açıklanan 27 bin sağlık ataması konusunda açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir TV programında konuşan Sağlık Bakanı Demircan atamaların 3 bölümde yapılacağını ifade ederek ilk atamalar için Mart 2018'de ilana gidileceği ve Nisan 2018'de de sağlık atamalarının yapılacağını ifade etti.

Nisan Ayında Yapılacak Atamada Kaç Sağlık Personeli Alımı Yapılacak?

Atamaların 3 bölümde yapılacağını ifade eden Sağlık Bakanı Demircan bu atamalarda sayıların ne olacağı konusunda bir açıklama yapmaz iken ağırlıklı olarak eşit parçalarda atamaların yapılacağı fikri düşünülmekte. Yani Mart ayında yapılacak atama ilanında 9-10 bin sağlık personelinin atamasının yapılması beklenmekte. 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bundan önce yaptığı personel alım açıklamasında 55 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu konu hakkında açıklamalarında Bakan Demircan "Yoğun bakım yatak sayısını artırmaya devam edeceğiz, personel sayımızı da artırmak istiyoruz. 27 bin ebe hemşire ve sağlık personeli alınacak. Bu, yüksek bir rakam. Her sene yaklaşık 9 bin civarında hekim kadroya dahil oluyor. Ediyor 36 bin. Bizim bu seneden alacağımız kadro miktarı var, taşeron sistemi kalktığı için, bu alımı yapmadık. 2017'den 2018'e aktarılan bir 10 bin işçi çalışan alacağız. Ayrıca 2018 için de 9 bin kontenjan verildi. Yaklaşık 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık personeli ve çalışan alacağız." demişti.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yaşanan hekim, hemşire ve personel sıkıntısını ise nisan ayında yapacakları alımlarla çözeceklerini, böylece acillerde de rahatlama olacağını ifade etti. Nisan ayında gerçekleşecek olan  tahmini 9 bin memur alımında yoğun bakım koşullarının daha iyi hale getirilmesi için hemşire ve ebe kadrolarında alım olacak. Başvuru koşullarında ise Lise mezunu ebe ve hemşire alınıp alınmayacağı Mart ayında açıklanan başvuru kılavuzu ile belli olacak. MemurMaasMutemeti.com sitemizde sağlık atmalarına ilişkin başvuru koşullarını, alımlara ilişkin detayları paylaşmaya devam edeceğiz.
Yorum Yap
Güncel Haberler
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:49
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:57
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?