Bu haber 21 Şubat 2018 18:04:22 Tarihinde eklenmiştir. 10795 Defa Okundu.

Sağlık Atamalarının Ne Zaman Yapılacağı Açıklandı

Sağlık Atamalarının Ne Zaman Yapılacağı Açıklandı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan atama bekleyen sağlıkçıların merakla beklediği konular üzerinde açıklamalarda bulundu. NTV'de yaptığı açıklamada, 3 parti halinde yapılacak sağlık personeli alımına dair ilk parti ilanın Mart ayında duyurulacağını belirtti.

Sağlık Atamalarının Ne Zaman Yapılacağı Açıklandı

Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN, on binlerce adayın merakla beklediği ilan tarihini ve atama tarihini ilk kez açıkladı. 2018 yılında 56 bin personel alımı yapılacak. Ayrıca İŞKUR aracılığı ile 19 bin işçinin merkez ve taşra teşkilatlarına atama yapılması beklenmekte.  Adaylar hangi branşlardan atama yapılacağını ve atama duyurusunun ne zaman yapılacağını belirlenmesini ve duyurulması beklemekteydi. 27 bin sağlıkçı atamaları için 3 bölüm halinde atamalar gerçekleştirilecek. İlk atamanın ne zaman yapılacağı belli oldu

27 bin sağlık çalışanı ataması yapılacak. 2018 ilk atama hangi tarihte olacak? Sağlık ataması kadrolu mu sözleşmeli mi yapılacak? Bakan Demircan, 2018 yılında toplamda 27 bin sağlık görevlisinin alınacağını, ilanın Mart ayında alımların ise Nisan ayında yapılacağını belirtti. Bakan Demircan, sunucunun sorduğu soruya net yanıt verememekle birlikte bu alımlar sözleşmeli personel statüsünde olacak.

Sağlık bakanı Ahmet DEMİRCAN, televizyon programına katıldı. Sağlık bakanlığına yapılacak olan atamaları değerlendiren bakan Demircan, atamaların 3 bölüm halinde yapılacağını hemşire, ebe ve sağlık teknisyeni ataması olacağını aktardı. Bakan Demircan "Personel azlığından doğan bir nedenden dolayı yoğun bakım yatağını fazla kullanıyoruz. Biz burada personel açığını kapatmak için 2018 personel alım politikamızda sayıyı arttırdık, " dedi.

Yapılan değerlendirmede Mart ayında ilan yayımlanacağını ve Nisan ayında ilk grup için alımların gerçekleştirileceği belirtildi. Ayrıca "19 bin tane de sağlık işçisi iki grup halinde alacağız. Bu personeller hemşirelerimiz 657'ye tabi olacak,  işçi statüsünde alınanlar sözleşmeli olacaklar." dedi.

Yorum Yap
Güncel Haberler
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:12
Güneş
06:38
Öğle
13:02
İkindi
16:28
Akşam
19:14
Yatsı
20:32
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?