Bu haber 10 Ocak 2018 19:01:13 Tarihinde eklenmiştir. 2063 Defa Okundu.

Kpss ile Atanan 4B Sözleşmeli Memurlar Kadro İstiyor

Taşeron işçilerin kadroya geçişi ile yapılan düzenlemenin ardından KPSS'ye girerek sınavdan başarılı olmuş ve 4B'li olarak atanmış memurların da kadro isteği gündeme geldi. Meclis gündeminde olmadığı düşünülse de konuyla ilgili 4B'li çalışan memurlar isteklerini sık sık gündeme getiriyor.

Kpss ile Atanan 4B Sözleşmeli Memurlar Kadro İstiyor

Konuyla alakalı sitemile de iletişime geçen 4B'li memurlar taşeron işçilerde olduğu gibi sözleşmeli personellerin de kadroya geçişi için çalışma başlatılmasını istiyor. Konuyla alakalı editörlerimizle iletişime geçen kullanıcıların genel isteğini gelen bir yorumla gündeme getirmiş olalım.

Sayın editör.Kpss ile atanan 4B Sözleşmeli Memurlar kadro istiyor. 900 bin taşeron işçi KPSS sınavına girmeden kamuya alınırken 200 bin 4B li memura kadro verilmedi.20 yıl okuyup çok zorlu sınavlardan başarılı olan 4B liler, kadrolularla aynı şartlarda merkezi atamayla göreve atandılar ancak 4 yıldır kadroya geçirilmediler. Taşeron işçileri süresiz sözleşme ile göreve alan devletimiz KPSS ile atanan 4B lilere her sene sözleşme imzalatıyor. Kıdem tazminatı ,tayin,kıdem ,derece ,mazeret izni vs...birçok haktan mahrum olan 4B liler ARTIK BU ZULÜM BİTSİN diyor ve en önemli hakları olan KADRO yu istiyorlar. Bu talebimizi haber yapmanızı arz ederiz.

Yorum Yap
Güncel Haberler
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:29
Güneş
07:58
Öğle
13:07
İkindi
15:40
Akşam
18:05
Yatsı
19:27
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?