Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 26 Aralık 2017 00:50:27 Tarihinde eklenmiştir.

2018 Yılı 27 Bin Sağlık Çalışanı Tahmini Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına 27 Bin sağlık personeli alınacak. Kadro dağılımı atama öncesinde ilan edilecek. Daha önceki atamalarla birlikte ihtiyaçlar da dikkate alınarak hazırlanmış tahmini dağılımımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2018 yılı sağlık personeli atamasında yapılacak 27 bin toplam atamayla alakalı hangi sağlık bölümüna ne kadar kadro ayrıldı, 27 bin atamada kadro dağılımı nasıl olacak? Hemşirelik başta olmak üzere en çok alınacak branşlar göz önünde bulundurularak 27 bin tahmini sağlık ataması dağılımı aşağıdaki gibidir. Görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz. 

Daha önce de Sağlık Bakanı tarafından yapılan ifadelerinden yola çıkarak yapılacak 27 bin atamanın ağırlığının hemşire ve ebe olacağını söyleyebiliriz. Lise mezunu ve üniversite mezunu hemşire atamasının 12-14 bin civarında olacağı tahmin edilmektedir. Yine yapılan son atamalarla birlikte yapılan açıklamalar dikkate alındığında ebeler için de atamada büyük kadro ayrılacağını ifade edebiliriz.Yapılacak 27 bin sağlık atamasında 2500-5000 civarında ebe ataması olması beklenmekte. 

Tahminlere göre en fazla kadro verilecek alanlardan biri de sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım). Yaklaşık 2 bin civarında ilk ve acil yardım teknikeri alımı yapılması bekleniyor.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 3 Yorum
 • Büşra Tiryaki
  Büşra Tiryaki , 16 Ocak 2018 14:55:04
  Tıbbi Laboratuvar teknisyeniyim sıralamam 90 oldu sözleşmeli alımları çıkarınca atanabilir miyim sizce
 • furkan
  furkan , 07 Ocak 2018 21:38:11
  attlere böyle atama haktır bizi de mutlu eder çıldırtır keşke böyle olsa ama görücez
 • Mesut Demir
  Mesut Demir , 28 Aralık 2017 21:39:37
  58 diyaliz teknikeri mi toplam 2 yılda 138 kişi alınır diyorsunuz yani neye göre bu hesabı çıkardınız.Aklınızı kaçırmışsınız devlet 300 e yakın diyaliz teknikeri almış diğer yıllara nazaran alım en az 200 olacak ama 58 komik durmuş anlamadığınız buradan belli.
Güncel Haberler
Staj Yapan Sağlık Personelinde Sigorta Başlangıcı Staja Başlandıktan İtibaren Hesaplanacak
Staj Yapan Sağlık Personelinde Sigorta Başlangıcı Staja Başlandıktan İtibaren Hesaplanacak
MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinde aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır: a) Birinci fıkra aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “(1) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılanlar için çalışmaya, meslekî ve teknik eğitime, meslekî ve teknik ortaöğretim sırasında tamamlayıcı eğitim ya da alan eğitimine, staja veya bursiyer olarak göreve başladıkları tarihten itibaren sigortalı hak ve yükümlülükleri başlar.”
2018 Sağlık Atamasında Taban Puanlar Nasıl Şekillenir
2018 Sağlık Atamasında Taban Puanlar Nasıl Şekillenir
2018 Sağlık personeli ataması için toplamda 27 bin sağlık çalışanı ataması yapılacağı biliniyor. Bununla birlikte bu alımın parça parça yapılması da söz konusu. Atama bekleyen sağlıkçıların merak ettikleri konulardan biri yakında cevabını bulacak. Hangi alanda ne kadar alım yapılacağı ile kaç bin atama yapılacağı konusunda detaylı bilginin yakında açıklanacağını Sağlık Bakanı katıldığı programda dile getirmiştir. Peki sağlık atamasında oluşacak taban puanlar nasıl şekillenecek?
Sağlık Personeli 2018 Atamalarında Hangi Alanlardan Alım Yapılacağı Açıklanacak
Sağlık Personeli 2018 Atamalarında Hangi Alanlardan Alım Yapılacağı Açıklanacak
2018 yılında toplamda 36 bin sağlık ataması yapılacak. Bunun 9 bininin doktor olacağından dolayı geriye kalan 27 binlik sağlık personeli atamasında hangi alanlarda alım yapılacağı merak konusu. Sağlık personeli alımı, 2018 sağlık personeli atama, sağlık personeli alım ilanı ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.
Temmuz 2018 Zammıyla Hemşire Maaşları Ne Kadar Olacak?
Temmuz 2018 Zammıyla Hemşire Maaşları Ne Kadar Olacak?
Ocak 2018 zam oranı ile birlikte enflasyon zaamı ve AGİ memur ve memur emeklilerinin maaşlarında istenilen düzeyde bir artış meydana getirmişti. Sağlık lisesi okuyanlar artık hemşire yardımcısı olarak göreve başlamaktadırlar ve sağlık lisesinden sonra ön lisans / lisans eğitimini bitiren veya lise sonda sağlık bölümlerini kazanıp bitiren adaylar hemşire olabilmektedir. 2018 Temmuz zammıyla birlikte hemşirelerin zamlı maaşları kaç TL olacak? Güncel memur maaş zamları haberimizde...
Temmuz 2018'de Yapılacak Zam Vergi Diliminden Eriyecek
Temmuz 2018'de Yapılacak Zam Vergi Diliminden Eriyecek
Öğretmenlerin ve memurların 2018 yılında alacakları yüzde üç buçuk zam oranı yetkili sendika ile hükümet arasında imzalanan toplu sözleşme ile belirlendi. Belirlenen bu zam oranı ile birlikte 2018 yılının ikinci 6 ayında yani Temmuz 2018 den itibaren memur ve memur emeklileri yüzde 3,5 zam oranı ile maaşlarına zam alacaklar.