Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 18 Aralık 2017 20:53:55 Tarihinde eklenmiştir.

Öğretmen Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?

Öğretmenlerin ek ders hesaplanması nasıl yapılır? Ek ders hesaplanırken hangi saatler dikkate alınır? İşte merak edilenlerle Öğretmen Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?

Branş öğretmenleri maaş karşılığı 15 saat, sınıf öğretmenleri ise 18 saat derse girmektedir. Branş öğretmenleri ve sınıf öğretmenlerinin bu saatlerin üzerinde girdikleri dersler için ek ders ücreti almaktadırlar. Ek ders hesaplamasında

1- Rehberlik veya kulüp faaliyetleri (2 saat ek ders)
2- Planlama (Her 10 saate 1 saat ek ders, 30 saat derse giren bir öğretmen +3 saat planlamadan ek ders alır)
3- Maaş karşılığı haricinde girilen saatlar 

ek ders ücreti alırlar.

  • Örneğin 22 saat derse giren ve rehber sınıfı bulunan bir öğretmen 2 saat rehberlikten + 2 saat planlamadan + 7 saat maaş karşılığı .harici dere girişten ek ders alır. Toplamda 11 saat ek ders alır.
  • 30 saat derse giren bir öğretmenin kulübü varsa 2 saat kulüpten, 3 saat planlamadan, 15 saat maaş karşılığı harici durumdan toplamda 20 saat ek ders alır.

Ek dersler her ayın 1'i ile 10'u arasında yatmaktadır. Ek ders hesaplanırken yukarıdakilerle birlikte nöbet ücreti ve kurs ücreti de ek derste hesaplanmalıdır. Haftalık 1 gün veya daha fazla nöbet tutan öğretmenler haftalık 3 saat nöbet ücreti alırlar.

DYK kursuna katılan öğretmenler de DYK kurs ücreti ile girdikleri ders saati çarpılarak DYK ücreti hesaplanarak ek dersle birlikte yatmaktadır. Bununla birlikte Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev yapan öğretmenler için 10 saatte 1 saat hazırlık ve planlama ücreti ödemesinin unutulmaması gerekiyor.

Şimdi şöyle bir örnek vermek gerekirse 10 saat DYK ve 30 saat derse giren ve sınıfı bulunan bir öğretmen için her hafta nöbet tuttuğunu varsayarsak;
2 saat (sınıf rehberlik)
3 saat (planlama)
15 saat (maaş karşılığı harici)
3 saat nöbet
10 saat kurs ücreti 
Ek dersinde hesaplanmalıdır. Kurs ücreti ve diğerleri için geçerli ek ders ücretleri de şu şekilde;
Öğretmenlerin 2018 yılı Ocak ayı net ek ders ücretleri şöyle:
Kadrolu Öğretmen: 12,59 TL
DYK Ücreti: 25,18 TL
Sözleşmeli Öğretmen: 10,81 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Hesaplama Robotu
Kademe ve Derece Hesaplama Programı
Kademe ve Derece Hesaplama Programı
Çalışma yılınız ve kademe ilerlemesinde diğer gerekli şartlar dikkate alınarak oluşturduğum Kademe ve Derece Hesaplama Programını aşağıdan kullanabilirsiniz.
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Hesaplama
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Hesaplama
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Hesaplama aracımızı kullanarak kolay bir şekilde hesaplama yapabilirsiniz. Her yıl değişen AGİ ile evli-bekar-çocuk sayısına göre alınan yardımı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Sağlık Personeli 2018 Nöbet Ücreti Hesaplama (Tüm Alanlarda)
Sağlık Personeli 2018 Nöbet Ücreti Hesaplama (Tüm Alanlarda)
Sağlık personeli nöbet ücreti nasıl hesaplanır? Sağlık personeli Uzman Tabip, Pratisyen Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı, Sağlık Personeli Lise ve Diğer Sağlık Personellerinin tuttukları nöbetlere göre toplam nöbet ücreti nasıl hesaplanır? Hesaplama robotumuzu kullanarak 2018 nöbet ücretinizi kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Sağlık personeli nöbet ücreti hesaplama, sağlık icap ücreti hesaplama konularında robotumuz size yardımcı olacaktır.
Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama 2018
Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama 2018
Bir okulda kadrolu öğretmenlerin dolduramadığı dersler için MEM'ler tarafından başvurular içerisinden seçilen ücretli öğretmen arkadaşlar bu boş dersleri doldurmaktadır. 2018 yılı ücretli maaş hesaplama robotunu aşağıdan paylaşıyoruz. Güncel 2018 ücretleriyle hesaplanmış ücretli öğretmen maaşları aşağıdaki gibidir.
Ek Ders Hesaplama Robotu 2018
Ek Ders Hesaplama Robotu 2018
2018 yılı Ocak ayı verileriyle birlikte net öğretmen maaşını "Ek Ders Hesaplama Robotu 2018" kullanarak rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. Ek dersi net ücreti hesaplamak için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurun.