Bu haber 25 Kasım 2017 00:29:25 Tarihinde eklenmiştir. 594 Defa Okundu.

Öğretmenlerin ŞÖK Toplantısında Görüşecekleri Gündem Maddeleri ve Dikkat Edilecek Hususlar

Yönetmeliğin 96. Maddesinde; Şube öğretmenler kurulu, okul yönetimince yapılacak plânlamaya göre birinci dönemin ikinci ayında, ikinci dönemin birinci veya ikinci haftasında ve yılsonunda okul müdürü ya da görevlendireceği müdür yardımcısı veya şube rehber öğretmeninin başkanlığında toplanır”. Peki Öğretmenlerin ŞÖK Toplantısında Görüşecekleri Gündem Maddeleri ve Dikkat Edilecek Hususlar nelerdir?

Öğretmenlerin ŞÖK Toplantısında Görüşecekleri Gündem Maddeleri ve Dikkat Edilecek Hususlar

1- Öğretmen tek başına ŞÖK yapıp diğer öğretmen ve idareceilere daha sonradan imza attırabilir mi?

ŞÖK toplantısını ilgi öğretmenler ve idareciler katılmadan yapılamaz. ŞÖK toplantısı okul müdürü ya da görevlendireceği müdür yardımcısı veya şube rehber öğretmeninin başkanlığında toplanır. 

2-ŞÖK Toplantısı Ne Zaman Yapılır? 

Yönetmeliğin 96. Maddesinde; Şube öğretmenler kurulu, okul yönetimince yapılacak plânlamaya göre birinci dönemin ikinci ayında, ikinci dönemin birinci veya ikinci haftasında ve yılsonunda yapılır.

3-ŞÖK'de Hangi Gündem Maddeleri Görüşülür?

Şube öğretmenler kurulunda; şubedeki öğrencilerin kişilik, beslenme, sağlık, sosyal ilişkilerinin yanı sıra bu Yönetmeliğin 47 nci maddesi hükmünce başarıları ile ailenin ekonomik durumu değerlendirilerek alınacak önlemler görüşülür ve alınan genel karar, uygulanmak üzere şube öğretmenler kurulu karar defterine yazılır.4-ŞÖK toplantısında 

Yorum Yap
Güncel Haberler
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:21
Güneş
07:53
Öğle
12:49
İkindi
15:10
Akşam
17:32
Yatsı
18:57
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?