Bu haber 19 Temmuz 2017 13:36:05 Tarihinde eklenmiştir.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SONUÇLARI AÇIKLANDI

Miili Eğitim Bakanlığı'nın 20 Bin sözleşmeli öğretmeni başvuruları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 10-17 Temmuz arası yapıldı.Başvurular Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden alındı.Yüzde 90'lık başvuru ile 47.066 kişi MEB üzerinden başvuru yaptı.2017 yılı sözleşmeli öğretmenlik kurum tercihlerinde öğretmen adaylarına 20 tercih hakkı verilmişti.Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden açıklandı. Adaylar sonuçları kimlik numaraları ile öğrenebilecek.

 

 

Atamaya Esas Gereken Belgeler

* Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)

*  Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir)

* Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği

* Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi

* Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporuKonu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Etiketler
Yorum Yap