Bu haber 13 Temmuz 2017 16:25:19 Tarihinde eklenmiştir.

OSMANLI OKULU"NUN TEMEL ATMA TÖRENİ

Sri Lanka'da Müslümanların yaşadığı El Aksa köyünde "Osmanlı Okulu" adı verilen okulun temeli atıldı.

 

 

Sri Lanka'da Müslümanların yaşadığı köyde Osmanlı Okulu  Sadakataşı Derneği ve bir hayırsever işadamı tarafından ihtiyaç sahibi çocuklar eğitim görmesi için yapılan okulun temel atma töreni yapıldı.

 

Sri Lanka'nın Kuzeybatısındaki Puttalam kentine bağlı El Aksa köyünde  yaklaşık 100 metrekare alana yapılacak 50 öğrenci kapasiteli iki derslikli okulun ilk harcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal, gazeteci-yazar Adem Özköse ve Türkiye'den gelen bazı yardımseverler tarafından yerleştirildi.Okulun 4 yıl gibi bir sürede bitirilmesi hedefleniliyor.

 

Okulun hizmete açılmasıyla müfredata uygun İslami eğitimlerin de verileceği,proje vesilesiyle, küçük yaştaki çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenmelerinin sağlaması, İslami eğitim ile çocukların topluma faydalı bireyler haline getirilmesi, çocukların fizik, ruhsal, manevi ve ahlaki gelişlerinin desteklenmesi, İslami değerleri yaygınlaştırırken bütünlüğün ve kardeşliğin pekiştirilmesi amaçlanan okulda 2 öğretmen ile bir okul müdürü görev yapacak.

 

Köklü ve tarihi ilişkilerin bulunduğu Sri Lanka'da Osmanlı Okulunun temellerini atmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, söz konusu projenin Sri Lanka'daki Müslümanlar ile Türkiye arasındaki kardeşlik duygularını pekiştireceğine inandığı belirtti.

 

Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal temel atma töreninde Sri Lanka'da en ücra köşelere kadar yardım eli uzatma çabasında olduklarını söyledi.

 

 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap