Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 10 Temmuz 2017 11:53:52 Tarihinde eklenmiştir.

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİMİ VEREN İLK LİSE

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017-2018 döneminde ilk kez eğitime başlayacak olan yenilenebilir enerji eğitimi veren ilk lise olan Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni ziyaret etti.

 

 

Millî Eğitim Bakanı Yılmaz, Eryaman´da 2017-2018 döneminde eğitime başlayacak Türkiye´nin kendi enerjisini üreten ve yenilenebilir enerji eğitimi veren ilk lisesi olan Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ne gerçekleştirdiği ziyarette okul hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yetkililerinden bilgi aldı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iş birliğiyle açılacak lisede elektrik ve ısınma için kullanılan enerji, güneş ve rüzgardan sağlanacak. Okulda eğitim gören öğrenciler, okulu bitirdiklerinde ´yenilenebilir enerji uzmanı´ olacak.

 

YÜZDE 70 ENERJİ TASARRUFU

 

Yerleşkede normal bir okul binasına göre yüzde 70 enerji tasarrufu sağlanması planlanıyor.

 

Yenilenebilir enerji kaynağı olarak solar elektrik sistemi ve rüzgar türbininin bulunduğu, yıllık toplam enerji ihtiyacının yüzde 80´nini bu kaynaklardan karşılayacak okul, enerjinin daha verimli kullanılması ve enerji tüketiminden kaynaklanan sera gazı salınımlarının azaltılması amacıyla tasarlanan okulda enerji verimliliği yüksek mekanik ve havalandırma stratejileri uygulanarak enerji tasarrufu sağlanacak. 

 

Yüksek izolasyon yapılan binada otomasyon ile kontrol sağlanacak ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanılacak. Güneş sistemleri bulunan okulda, sıcak su solar termal sistemlerle sağlanacak, binalar düşük karbon ayak izi bırakacak.

.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Sebahat
    Sebahat , 21 Temmuz 2017 12:48:37
    Öncelikle türkiyede bir ilk yenilenebilir enerji üzerine okul açtığınız için tşk ederiz.BU gün 9.sınıfa gidecek olan kızım için teog tercihinde bulunduk.çok istediği bir bölümdü umarım olur.fakat okulun bu sene faaliyete geçmesinden dolayı ilk etapta 68 òğrenci ile devam edilecektir bu sayıyı biraz daha ileriye çekilseydi en azından çocuklarımıza şans verilecekti sizlerden rica ediyoruz bu sene biraz daha tolerans tanınsa da çocuklarımızda bu okul da okusalar kızım ekinsu kadim
M.E.B
Ücretli Öğretmen Sigorta Gün Sayısı Hesaplama
Ücretli Öğretmen Sigorta Gün Sayısı Hesaplama
Okullarda bazı kadrolarda bulunmayan öğretmenlerin yerine MEM'ler tarafından ücretli öğretmen atamaları yapılmaktadır. İlk dönem başında ve ikinci dönem de yapılabilen ücretli öğretmenlik için ücretli öğretmen maaşlarını ve Ücretli Öğretmen Sigorta Gün Sayısını konumuzda değerlendireceğiz.
EK Ders Hesaplamada Hafta Bütünlüğü Nedir? Örneklerle Hafta Bütünlüğü
EK Ders Hesaplamada Hafta Bütünlüğü Nedir? Örneklerle Hafta Bütünlüğü
Öğretmenlerin ek dersi yapılırken ve ek ders ödemelerinde hafta bütünlüğü göz önünde bulundurulur ve buna göre ek ders saati hesaplaması yapılır.
Rapor Alan Branş Öğretmenlerinin Ek Dersi ve Kesintisi Nasıl Hesaplanır?
Rapor Alan Branş Öğretmenlerinin Ek Dersi ve Kesintisi Nasıl Hesaplanır?
Branş öğretmeni 15 saat maaş karşılığı derse girmektedir. Ek ders hesabı da bu saatten fazla derse girmesi durumunda olur. Nöbet 3 saat ek ders ücretidir. Rapor Alan Branş Öğretmenlerinin Ek Dersi ve Kesintisi Nasıl Hesaplanır? sorusunu aşağıda yanıtlamaya çalıştık.
Rapor Alan Anasınıfı ve Sınıf Öğretmenlerin Ek Dersi ve  Kesintisi Nasıl Hesaplanır?
Rapor Alan Anasınıfı ve Sınıf Öğretmenlerin Ek Dersi ve Kesintisi Nasıl Hesaplanır?
Sınıf öğretmenleri ile anasınıfı öğretmenleri ek ders hesaplamaları aynı diyebiliriz. Bu yüzden burada anlatacağımız sınıf öğretmeninin bir gün rapor alması durumunda ek ders hesaplama işlemi hususu okul öncesi öğretmenleri için de geçerlidir. Bu yazımızda sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni için ek ders kesintisini ayrı ayrı hesaplayacağız.
Norm Fazlası nedir? Hangi Durumlarda Hangi Öğretmenler Norma Fazlası Olur?
Norm Fazlası nedir? Hangi Durumlarda Hangi Öğretmenler Norma Fazlası Olur?
Öğretmenler çalıştıkları eğitim kurumlarında maaş karşılığı girecek dersi kalmaması durumunda norm fazlası durumuna düşerler. Özellikle aynı branş için birden fazla öğretmenin olduğu okullarda yıla göre değişen sınıf sayısı nedeniyle norm fazlası öğretmenler sıklıkla gündeme gelmekte ve norm fazlası yer değiştirme yapılmaktadır.