Bu haber 08 Temmuz 2017 10:15:44 Tarihinde eklenmiştir.

OKULLARI İÇİN TATİLLERİNİ ERTELEDİLER

İzmir'de gelecek eğitim öğretim yılında öğrencileri daha güzel bir okulda karşılamak için öğretmenler tatillerini erteleyerek okulu boyadılar.

 

 

İzmir'in Dikili ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Deliktaş Mahallesindeki Şehit Cengiz Topel İlkokulu'nda 101 öğrenciye eğitim veren 8 öğretmen ile 2 okul yöneticisi öğrencilerini gelecek öğretim yılına hazırlamak için tatile gitmeyip okulu boyadılar.

 

Okullar tatile girmeden önce öğrencilerin seçtiği renklerle okulun sıralarını, kapılarını, bahçedeki çöp kutusunu, kaldırım taşlarını, bankları boyamaya başladı.

 

Okul Müdürü Barış Şanlı, eğitim öğretim yılı sonunda öğretmenlerle bir toplantı yaparak okulun fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesi için neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini öğrencilerin kendilerini daha mutlu hissedeceği bir yer oluşturmaya özen gösterdiklerini belirtti.

 

Çalışmaların seminer döneminde başladığını belirten Şanlı, "Daha sonra da öğretmen arkadaşlarımızla okuldan ayrılamayarak çalışamaya devam ettik. 15-20 günlük çalışmanın sonunda bunları tamamlamış olacağız." dedi.

 

ÖNCELİK SIRASINDA OKULU EN ÖNE ALDILAR

 

Öğretmenlerin tatillerinden fedakarlık ederek çalıştıklarını vurgulayan Şanlı, "Bu işte ellerini taşın altına koymaktan çekinmediler. Okulumuz sevginin, bilginin, dostluğun ve eğlencenin kesişim noktası olsun istiyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin buraya koşa koşa geleceğini düşünüyoruz. Bunun için de hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Niyetimiz okulumuzu tekdüzelikten kurtarmak, burada kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlamak. Öğretmenlerimiz tatillerinden fedakarlık ederek çalışıyor. Hiçbirinin burada çalışma zorunluluğu yok, seminer dönemi bitti, tatil başladı. Tatillerini bırakmışlar, belki memleketlerine gideceklerdi. Bu işleri ertelemişler ve öncelik sırasında okulu en öne almışlar. Bu yaptıkları çalışmalar öğrenciler okula geldiklerinde hak ettiği değeri bulacak."dedi.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 3 Yorum
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 28 Nisan 2015 12:40:25
  5 yıla tahmini 88 tl falan yansır
 • ismail karademirci
  ismail karademirci , 28 Nisan 2015 09:15:17
  uzman hekim sabit ek ödemesi kesintileri ağustos 2015 tarihinde 5.ci yılını dolduruyor.ağustos 2015 te emekli olacak 30 yılını doldurmuş bir uzman hekimin emekli maaşına bu 5 yıllık sabit ek ödeme kesintileri(%9+%11=%20)aylık net olarak emekli maaşına ne kadar yansır?İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden uzman hekim arkadaşların en çok sorduğu sorulardan biridir .CEVAPLAMANIZ DİLEKLERİMİZLE..
 • mehmet
  mehmet , 26 Ocak 2015 20:03:58
  iyi aksamlar, Bu yazida tipta uzmanlik mevzuatina gore uzman olanlar diye belirtmissiniz ama su an tipta uzmanlik mevzuatina gore uzmanlik yapan yani asistan doktorlarinkini yazmamissiniz. Bizim sorumuz su: ek odeme cetvelinde bir tabipler ve tipta uzm.mevzuatina gore uzmanlik belgesi alanlar kismi var bunlara %170 oraninda odenir diyor . Bir de arastirma gorevlisi olanlar diye bir sik var bunlar da %77 oraninda ek odeme alir diyor. Su an ben tipta uzmanlik mevzuatina gore uzmanlik yapmama ragmen %77 oraninda ek odeme aliyorum. Yaptigim arastirmalara gore %170 almamiz lazim. Nitekim hacettepe universitesinde de oyle yapiliyormus. Bu konuda bizi aydinlatabilor misiniz? Tesekkurler