Bu haber 03 Temmuz 2017 13:38:09 Tarihinde eklenmiştir. 1310 Defa Okundu.

ÖĞRETMEN STRATEJİ BELGESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA)internet üzerinden Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili önemli bilgiler verdi.

ÖĞRETMEN STRATEJİ BELGESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI

 

 

Aktekin, öğretmen strateji belgesi ile amacın mesleğe uygun öğretmen istihdamını sağlamak olduğunu ayrıca öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimini sürekli kılmak ile öğretmenlik mesleğine yönelik algıyı ve mesleğin statüsünü güçlendirmek olmak olduğunu belirtti.

 

KPSS'nin kişilik özelliklerini ölçmek için yeterli olmadığını ifade eden Aktekin, “KPSS, bir bireyin iyi ve nitelikli öğretmen olup olamayacağını, kişilik özelliklerini ölçmek için yeterli değil. Geçen yıldan beri mülakat uygulanıyor. Belki ilerleyen yıllarda kişilik testleri, çeşitli psikolojik testlere de tabi tutulacaklar arkadaşlarımız. Böylece sadece akademik başarısı değil, kişiliğinin ve becerilerinin de öğretmenliğe uygun olup olmadığı daha öğretmen alımında belirlenmiş olacak ”dedi.

 

BELİRLİ KRİTERLERLE PERFORMANS DEĞERLENDİRMELERİ YAPILACAK

 

Performans değerlendirmede sadece okul müdürlerinin değil zümre öğretmenlerinin, öğrenci ve velilerin de öğretmeni belirli kriterlerle değerlendireceğini belirten Aktekin, “Örneğin öğrenciler, ‘Öğretmenim benimle sabırla iletişim kurar’ ya da ‘Öğretmenin benimle etkili iletişim kurar’ gibi kriterle değerlendirecek" dedi.

 

DEĞERLENDİRMELER MEBBİS ÜZERİNDEN ALINACAK

 

Aktekin değerlendirmelerin MEBBİS üzerinden alınacağını belirterek,"Okul müdürlerinin ve diğer zümre öğretmenlerinin değerlendirmeleri, MEBBİS üzerinden alınacak. Bunların belli bir yüzdeleri alınacak ve ortaya toplam bir değer çıkacak. Öğretmenlerimize yönelik mesleki gelişimde bu verileri kullanacağız” dedi.

 

Yorum Yap
M.E.B
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:49
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:57
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?