Bu haber 30 Haziran 2017 20:13:35 Tarihinde eklenmiştir. 2693 Defa Okundu.

UÇAKTA BAYGINLIK GEÇİREN YOLCULARA İLK MÜDAHALEYİ ÜNLÜ İSİM YAPTI

Asıl mesleği doktorluk olan ama daha çok sanatçı yönüyle tanınan Ferhat Göçer uçakta fenalaşan iki yolcunun ilk müdahalelerini yaptı.

UÇAKTA BAYGINLIK GEÇİREN YOLCULARA İLK MÜDAHALEYİ ÜNLÜ İSİM YAPTI

 

 

Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Grand Pasha Girne’de 2,5 saat sahne alan Ferhat Göçer, konserinin hemen ardından Ercan Havaalanı’na geçerek, İstanbul’a gitmek için 02:25’teki uçuş saatini bekledi. TK 0965 sefer sayılı THY uçağına binen Göçer’e uçak yolculuğunda Kıbrıs'ta ki sahnelerinden dönen sanatçı arkadaşları Hadise ve Fatih Ürek de eşlik etti.

 

Uçak sorunsuz bir uçuşun ardından alçalmaya başladığında arka kısımdaki yolculardan yükselen çığlık sesleri panik havası yaşattı. Business Class’ta yolculuk yapan ünlü sanatçılar Göçer, Hadise ve Ürek, ilk olarak uçakta neler olduğunu anlamaya çalıştı. Daha sonra hostesler, anons yaparak, yolcular arasında doktor olup olmadığını sordu. Sanatçı kimliğinin yanı sıra aynı zamanda cerrah olan Göçer, hemen uçağın arka kısmına koşarak, baygınlık geçiren biri Rus, diğeri Türk iki gence ilk müdahaleyi yaptı. Göçer, uçak piste iniş yapana kadar da yerde hazır bekleyen sağlık görevlilerine gençlerin durumu hakkında sürekli bilgi akışı sağladı. Göçer, bir yandan da diğer yolcuları sakinleştirmeye çalıştı diğer yandan baygınlık geçiren yolcularla ilgilendi. Göçer’in ilk müdahalesinin ardından ambulansa alınan gençlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:49
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:57
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?