Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 30 Haziran 2017 00:19:02 Tarihinde eklenmiştir.

LİSANS TAMAMLAMA BİTİREN SAĞLIK PERSONELİ DERECE KADEMESİ NE KADAR İLERLER ?

Lisans tamamlamanın derece kademeye etkisi ne olur ?

 

Lisans tamamlayan sağlık personeli intibak işlemlerinden sonra kazanılmış hak aylık derece ve emekliliğe esas derecesi yükselecektir.Lisans tamamlamada derece ve kademe ilerlemesi kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir.Lisans tamamlayan sağlık personelinin derece ve kademe ilerlemesi yapılması gerektiği aşağıdaki maddede açıkça verilmiştir.

 

 "Memuriyette iken veya memuriyetten ayrılarak (87 nci maddeye tabi kurumlarda çalışanlar dahil) üst öğrenimi bitirenler, aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyla, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler."

 

2 yıllık önlisans mezunu sağlık personeli memuriyete 10/2 den başlarken 4 yıllık lisans mezunu sağlık personeli 9/1 den başlamaktadır.Dolayısıyla aralarında 2 kademelik fark bulunmaktadır.

 

Yani üst öğrenim sayılmayan lisans böllümü bitrmek 2 KADEME ilerletir.

Üst öğrenim kabul edilen lisans bölümü bitiren sağlık personeli ise 1 DERECE ilerleme olur.

 

Üst öğrenim kabul edilen lisans bölümleri için tıklayınız

 

Lisans tamamlayan sağlık personelin maaşı ne kadar artar TIKLAYINIZ

 

Lisans tamamlayan sağlık personeli ek gösterge ve özel hizmet tazminatı ne kadar olur tıklayınız

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • İzzet keçeci
    İzzet keçeci , 01 Temmuz 2017 15:14:03
    Sağlık bakanlığı teknik hizmetler biriminde bir teknisyeni görevi ile ilgili üst öğrenim olan bir bölümü bitirmesine karşın maaşta tekniker özlük hakları olan maaşı alabilmekte fakat döner sermaye de kat sayı farkından dolayı ödeme yapamamaktadır. Bunun için unvan değişikliği sınavına girmeniz gerekiyor diyor vede döner sermaye yönetmeliği ayrı olduğu için ödeme yapmıyor. Ne yapabilirim