Bu haber 29 Haziran 2017 00:36:22 Tarihinde eklenmiştir.

Kpss–2017/5 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Duyurusu

Ataması yapılan sözleşmeli personelin izlemesi gereken yollar

KPSS-2017/5: Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları 23.06.2017 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır. Yerleşen adaylar büyük bir heyecanı yaşamakla beraber hangi belgeleri hazırlayıp nereye teslim etmeleriyle ilgili tereddütler doğal olarak adayların genelinde yaşanmaktadır.

 

28.06.2017 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ nün resmi internet sayfasında Kpss–2017/5 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında (http://www.yhgm.saglik.gov.tr/TR,24903/kpss20175-sozlesmeli-saglik-personeli--alimi-hakkinda-duyuru.html)  adı  altında duyuru yayınlanmış ve personellerin hangi yolları izlemesi gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgilere yer vermiştir. Resmi işlemler 28.06.2017 den itibaren başlamış olup adayların bu duyuruyu dikkatlice okumaları gerekmekte olup evraklarını sağlıklı bir hazırlayıp sürecin doğal işleyişini beklemeleri gerekmektedir.

Duyuruda           

           

1.    KPSS–2017/5 sonucuna göre Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşen adayların,28.06.2017 tarihinden itibaren www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu”  fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü veya genel sekreterlik yetkililerine onaylatarak  03.07.2017 günü saat 17.00’ e kadar  aşağıda belirtilen birimlere yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısını göstermek suretiyle dosya içinde şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, belgelerin vaktinde teslim edilmemesi halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.

 

2.    Sağlık Bakanlığı  taşra teşkilatına ait sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin,bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğüne,

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatına ait ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları ildeki halk sağlığı müdürlüğüne,

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu  taşra teşkilatına ait çocuk gelişimcisi, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire,  iş ve uğraşı terapisti (ergoterapist), odyolog, perfüzyonist, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları ildeki kamu hastaneleri birliği genel sekreterliklerine,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarını yukarıda belirtilen şekilde teslim etmeleri gerekmektedir.

 

3.    Atama işlemine başlanabilmesi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden doldurulması ve belirtilen süre içinde teslim edilmesi zorunludur.

 

4.    Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra atama işlemlerine ilişkin detaylı duyuru www.yhgm.saglik.gov.tr, www.thsk.gov.tr ve www.tkhk.gov.tr  internet adreslerinden yapılacaktır.

 KPSS 2017/5 SONUCU SAĞLIK BAKANLIĞI, TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU VE TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARINA YERLEŞENLERİN GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMUNU DOLDURABİLMELERİ İÇİN ÖNCELİKLE PBS ANA SAYFASINDA YER ALAN KULLANICI İŞLEMLERİ KISMINDAN PBS'YE ÜYE OLMALARI VE DAHA SONRA KURA BAŞVURU VE TAKİP İŞLEMLERİ KISMINDAN GİRİŞ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Burada önemli husus kişi hangi kuruma yerleşmişse başvuru evraklarını oraya teslim etmesi gerekmektedir. Bazı konularda tereddüt yaşayanların atandağı üst kurumla iletişime geçip bilgi almasında fayda vardır.

PBS’ yi aktif olarak nasıl kullanacağınız https://pbs.saglik.gov.tr/yardim.aspx adresinde sade ve net bir şekilde anlatılmaktadır.

PBS’ ye http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ adresinden sol alt taraftan ulaşabilirsiniz. Bütün bu konular çerçevesinde adaylara tavsiyemiz duyuruyu iyice okumaları izlemeleri gereken yolları sakin yavaş yavaş okuyup anlamalarıdır. Atanan tüm arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor  ve  meslek hayatlarında şimdiden başarılar diliyoruz. 

Ergin YİĞİTBAŞ

Personel/Sicil

 

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL MAAŞLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

    Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap