Bu haber 28 Haziran 2017 23:17:16 Tarihinde eklenmiştir.

ÖĞRETMENİN ODTÜ DİPLOMASI SAHTE ÇIKTIĞI İDDİASI

Eskişehir'de öğretmenlik yapan Ö.E.'nin ODTÜ diploması sahte çıktığı iddia edildi.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından 1999 sonrası öğretmenliğe başlayan kişilerin diploma araştırmalarında beklenmedik bir sonuç çıktı.Diploma geçerlilikleri üzerinde yapılan incelemelerde 60’a yakın kişinin yıllardır geçersiz ve sahte diplomalarla öğretmenlik yaptığı tespit edildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin araştırmaları sonucu diplomasının sahte olduğu belirlenen Ö.E. ise diplomasının sahte olmadığını iddia etti. 2009 yılından bu yana Eskişehir’de yaşayan ve ilin en prestijli kolejlerinin birinde öğretmenliği yapan Ö.E. ilk olarak öğretmenliğe de bu okulda başladı. Önceki yıl Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin başlattıkları incelemelerde, ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunu olarak görünen Ö.E.’nin de diplomasının sahte olduğu belirlendi. ODTÜ'den mezun olduğunu iddia eden E.Ö.'nün 2009 yılında kayıt yaptırdığını ancak daha sonra okula gelmediği belirlendi.Üniversite, kayıtlarında bu isme düzenlenen bir diplomanın olmadığı vurgulandı. Bakanlığın durumu Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Okullar Genel Müdürlüğü’ne bildirmesiyle Ö.E.’nin görevine son verildi. 

 

MÜDÜR YARDIMCILIĞIDA YAPTI

 

Ö.E. ise diplomasının sahte olmadığını belirterek, “Eskişehir’deki kolejde müdür yardımcılığı bile yaptım. Kaç kez müfettişler denetledi. Sunny dönüşüm programına katılmıştım. Bir yıl Amerika’da okuyup tekrar ODTÜ’ye döndüm.Amerika’daki okuldan kaynaklanan sorun olduğunu düşünüyorum. Diplomam gerçek. Şimdi Amerika’daki belgeleri topluyorum” diyerek kendini savundu.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap