Bu haber 23 Haziran 2017 11:14:45 Tarihinde eklenmiştir. 1115 Defa Okundu.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN KARARNAME İLE YENİ DÜZENLEMELER

691 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN KARARNAME İLE YENİ DÜZENLEMELER

 

 

 

 

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında Resmi Gazetede yayımlanan kararnameyle getirilen yeni düzenlemeler ise şöyle;

 

UÇUŞ EMNİYETİNİ ETKİLEYECEK ENGELLER HARİTA GENEL KOMUTANLIĞINA BİLDİRİLECEK

 

Şırnak’ta helikopterin yüksek gerilim hattına takılıp düşmesi ve 13 askerin şehit olması nedeniyle uçuş güvenliğini gündeme getirmiş ve tartışmalara neden olmuştu. Yeni düzenlemeye göre, uçuş emniyetini etkileyebilecek nitelikte yapılmış, yapılacak veya kaldırılacak olan yapı benzeri tüm düşey engellere dair bilgiler, Harita Genel Komutanlığı’na gönderilecek. Kurumlar, kendilerine ait bilgilerin güncelliğinin sağlanmasından sorumlu olacak. Harita Genel Komutanlığı da, bu bilgileri elektronik ortamda yayınlayacak. 

 

TERFİ DEĞERLENDİRMELERİ

 

Subay Sicil Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler, TSK Kanunu’na da yansıtıldı. Terfi değerlendirmeleri artık Subay Sicil Yönetmeliği’ne göre değil, YAŞ Yönetmeliği’ne göre yapılacak.

 

ADRESLERİNDE OLMAYAN SANIKLAR İÇİN İLAN VERİLECEK

 

Devlete karşı işlenen darbe ve terör gibi suçlardan dolayı açılan davalarda, sanıkların adreslerinde bulunmamaları durumunda mahkemenin, dava dilekçesinin özetini, tirajı 50 binin üzerinde olan ulusal gazetelerden birinde ilan etmesi yeterli olacak. Sanıklara başka tebligat yapılmayacak.

 

İZİNSİZ ÜLKE DIŞINA ÇIKAN ASKERLER

 

 - İzinsiz ülke sınırı dışında üç günü geçiren askerlere firar suçundan ceza verilecek. 

 

-“Terör örgütlerine veya MGK’ca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı, bunlarla irtibatı olan ve askerliğe elverişli oldukları anlaşılan yükümlülerden, yoklama kaçağı ve bakayalar dahil, askere alınacak. Bunun istisnası Askerlik Kanunu’nda yazılı mazeretlere sahip olanlar, olacak. Bu kişilerin askere alınmalarında Milli Savunma Bakanlığı’nca belirlenecek esaslar uygulanacak. 

 

- FETÖ ve başka terör örgütleriyle bağlantılı ve irtibatlı olanlar, arabuluculuk ve bilirkişilik yapamayacak, noterlik stajına da alınmayacaklar.

 

 

 

 

 

Yorum Yap
Memur Gündem
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:50
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:58
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?