Bu haber 22 Haziran 2017 06:54:11 Tarihinde eklenmiştir. 1094 Defa Okundu.

İŞ KAZALARI KONUSUNDA SGK İLE 112 ARASINDA İRTİBAT SAĞLANILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 81 ildeki SGK ve İş-Kur İl Müdürleri ile yaptığı video konferansında il sağlık müdürlüğü ve 112 ile SGK İl Müdürlüğü arasında irtibat sağlanması gerektiğini belirtti.

 

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,her ay gerçekleştirilen 81 ildeki SGK ve İş-Kur İl Müdürleri ile yaptığı video konferansında  illerdeki istihdam sorunlarını ve prim borcu olan mükelleflerin yapılandırmaya olan ilgileri ve taleplerini dinledi.

 

İRTİBAT SAĞLANMALI

 

İş kazalarında SGK İl Müdürlüklerinin de hemen haberdar olması için 112 Acil Servis ile irtibatlı olunması üzerinde çalıştıklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "112'ler kamu hastaneleri birliğine bağlı değil. Hasta geldiğinde veya yolda bildirilmesi halinde kamu hastanelerinin haberi oluyor. Ama il sağlık müdürlüğü ve 112 ile SGK İl Müdürlüğü arasında irtibat sağlanmalı. Kaza 112 il sağlık müdürlüğüne ulaştığında oradan da SGK il müdürüne bilgi verilmesi konusunda çalışıyoruz" açıklamalarında bulundu.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap