Bu haber 03 Temmuz 2017 05:39:15 Tarihinde eklenmiştir.

4/B'Lİ SAĞLIK PERSONELİ İÇİN GETİRİLEN ŞARTLAR

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatı dışında kalan birimlerinde, Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamında yer alan unvanlarla 4/B sözleşmeli personel istihdam ediliyor.

 

 

 

OHAL kapsamında çıkarılan 676 sayılı KHK’da yer verilen “sözleşmeli sağlık personeli istihdamı” düzenlemesi kapsamında sağlık personeli ortaöğretim, ön lisans, lisans ve bazı alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) düzeylerinde öğrenim görmüş olanlar istihdam edilmeye başladı.

 

SÖZLEŞMELİ PERSONELLER İÇİN GETİRİLEN ŞARTLAR

 

-Sözleşmeli olarak ataması gerçekleşen sağlık personeli 4 yıl başka bir yere atanamayacak

 

- Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde, sözleşmeli personelin eşi bu personele tabi olacak. Ancak, sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu istihdam ediliyor olması halinde, hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere ataması yapılabilecek.

 

-Sözleşmeli sağlık personeli 4 yılın sonunda talepte bulunurlarsa, bulundukları yerde aynı unvanlarındaki Devlet memuru (4/A) kadrolarına atanacak.

 

-Sözleşmeli personel kadroya geçerse aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, adaylık hükümlerine tabi tutulmaz,sözleşmeli olarak geçirdiği hizmet süreleri, öğrenim durumuna göre yükselebileceği dereceyi aşmamak kaydıyla, memuriyetinde (kazanılmış hak aylığında) değerlendirilir, sözleşmesinin sona ermesinden dolayı iş sonu tazminatı alamaz, iş sonu tazminatına esas olan toplam hizmet süresi, emekli olduğunda alacağı emekli ikramiyesine esas toplam hizmet süresine dahil edilir.

 

 

 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • KADIR KAR
    KADIR KAR , 03 Temmuz 2017 14:52:56
    2016/7 aramalarda 4+2 tabilermi.yoksa bizi etkileniyorum bu yasa.bilginiz varmı.