Bu haber 20 Haziran 2017 09:40:14 Tarihinde eklenmiştir.

GELEN TEPKİLER NEDENİYLE ÖĞRETMEN STRATEJİ BELGESİYLE İLGİLİ AÇIKLMA YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tartışmalara ve tepkilere neden olan Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

Resmi Gazete’de 9 Haziran 2017 tarihinde yayımlanan Öğretmen Strateji Belgesi öğretmenler arasında tepkilere neden olurken, sendikalardan gelen açıklamalar ve bazı haber sitelerinde yer alan haberler nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin tarafından öğretmen strateji belgesi ayrıntıları hakkında bilgi verildi.

 

Genel Müdür Semih Aktekin öğretmen strateji belgesinin detaylarında yer alan hususların amacının öğretmenleri elemek, öğretmenleri sıralamak olmadığını belirtti. MEB personelleri öğretmenlerin hali hazırdaki durumlarının belirlenmesi amacı ile öğretmen strateji belgesi yayımlandığını açıkladı. Yapılacak çalışmalarla öğretmenlerin durumlarının tespit edileceğinin altını çizen Aktekin, öğretmen strateji belgesinin öğretmenlere yönelik hayat boyu öğrenme stratejisi temeline dayandığını vurguladı.

 

4 YILDA BİR YAPILACAK OLAN SINAV SEÇME VEYA ELEME SINAVI DEĞİL

 

Bütün öğretmenlerin 4 yılda bir öğretmen yeterlikleri çerçevesinde yapılacak sınava tabi tutulmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Aktekin, "Sınav da bize zengin bir veri sağlayacak. Biz bu verileri öğretmenlerin kişisel ve gelişim çalışmalarında politika geliştirmek ve ihtiyaç analizi için kullanacağız. Diyelim ki bir öğretmenin alan bilgisi ile eksikleri olduğunu tespit ettiğimizde öğretmenlerimizin belli üniversitelerde hizmet içi eğitimlere katılmasını sağlayacağız.

 

Dolayısıyla bu öğretmen yeterlikleri kapsamında yapılacak sınav, bir seçme veya eleme veya bir sıralama sınavı değildir. Değerli meslektaşlarımızın mevcut durumunu tespit çalışmasıdır. Bu durumu tespit de ileriye dönük politika geliştirirken ihtiyaç duyduğumuz verileri bize sağlayacak." dedi.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap