Bu haber 20 Haziran 2017 15:21:51 Tarihinde eklenmiştir.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİNİN OKUL MÜDÜRÜ TARAFINDAN DARP EDİLDİ İDDİASI

Manisa'da Türkçe öğretmeninin memur odasında eşi ve 3 kişinin yanında okulun müdürü tarafından darp edildiği iddia edildi.

 

 

 

Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki Şehitler Ortaokulunda okul müdürü Olgun S.’nin 16 Haziran Cuma günü okulun Türkçe öğretmenlerinden Alpaslan Yılmaz Gürakan’ı aynı okulda öğretmen olan eşi ve 3 kişinin gözleri önünde  memur odasında, darp ederek hakaret ettiği öne sürüldü. 

 

Türk Eğitim-Sen mağdur öğretmenle birlikte okul önünde bir basın açıklaması düzenledi. Türk Eğitim-Sen  Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay yaşanan darp olayını kınadıklarını belirterek,  “Şehirler Ortaokulu öğretmeni Alpaslan Yılmaz Gürakan, aynı okul öğretmeni 3 kişinin de bulunduğu okulun memur odasında aynı okul müdürü tarafından hakarete uğramış, tartaklanmış, boğazı sıkılarak ve tekme atılarak darp edilmiştir. Böylesine hoşgörüsüz ve fütursuz bu okul müdürü, meslektaşımızı, bir öğretmen arkadaşımızı, yine öğretmen arkadaşlarının gözü önünde hem hakaret edebilme hem de tartaklama ve darp edebilme cesaretini nasıl gösterebilmektedir? Söz konusu okul müdürünün bu tür davranışları ilk değildir; bundan sonra da son olmayacağı anlaşılmaktadır. Bu kişinin daha önceleri de buna benzer davranışlarda bulunduğu, hakkında adli ve idari işlemlerin sürdüğü bilinmektedir. İlgili kişinin hem öğretmenlerine hem diğer personele hem velilere hem de basın mensuplarına hatta okul çevresindeki diğer kişilere karşı bu tür tehditkar, itici, hakaret edici ve darba varan davranışlar göstermesi pek hayra alamet değildir” dedi.

 

Basın açıklaması sırasında darp edilen öğretmenin eşi Gönül Gürakan gözyaşlarına hakim olamadı.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap