Bu haber 16 Haziran 2017 22:35:10 Tarihinde eklenmiştir. 1051 Defa Okundu.

BAKAN MÜEZZİOĞLU'NDAN İŞSİZLİK VE KIDEM FONU HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizliğin mart ayında bir önceki aya kıyasla yaklaşık 1 puan azalarak yüzde 11,7'ye gerilediğini belirterek ," . İşsizliği tek haneli rakamlara indireceğiz" dedi.

BAKAN MÜEZZİOĞLU'NDAN İŞSİZLİK VE KIDEM FONU HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,işsizlik rakamlarında yaşanan gerilemede  en büyük katkının istihdam seferberliğinden geldiğini söyledi.

 

İŞSİZLİK TEK HANEYE İNECEK

 

İstihdam seferberliğinde 1,5 milyon rakamının revize edilerek 2 milyona çıkarıldığını belirten Müezzinoğlu "İnşallah önümüzdeki ay işsizlik rakamları daha da azalacak. İşsizliği tek haneli rakamlara indireceğiz" dedi.

 

Önümüzde ki günlerde hazırladıkları 5 yıllık istihdam eylem planını açıklayacaklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, "Önümüzdeki günlerde bunu paylaşacağız. Genç işsizliklere yönelik, kadınlara yönelik ve engellilerimize yönelik bir eylem planı hazırlıyoruz. Bir taraftan onları nitelikli olarak istihdama katma ve girişimcilikle ilgili de ayrı bir planımızı ortaya koyacağız.12 milyonluk nitelikli, güçlü bir potansiyeli olan kitle var. Biz bu kitleyi ülkenin üretimine pozitif olarak katmayı başardığımız zaman Türkiye'nin dünya ile rekabette hiçbir sorunu olmaz."dedi.

 

KIDEM TAZMİNATINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 

Kıdem tazminatı düzenlemesinin olgunlaştırma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, : "Ama hükümet sanki birilerinin haklarını alıyormuş diyenler var, onların karşı olmalarına rağmen biz dediğimiz dedik demeye devam edecek değiliz. Taslak olgunlaşınca paydaşlara gideceğiz, onların bugünkü duruşu devam ediyorsa o zaman yapacak bir şey yok."dedi.

 

Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:50
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:58
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?