Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 16 Haziran 2017 02:47:08 Tarihinde eklenmiştir.

BEBEKLERİNİN SEVİNCİNİ YAŞAYAMADILAR

Gaziantep'te hamileliğinde erkek bebeğinin olacağı söylenen doğumda erkek bebek sahibi olduğu belirtilen çifte kız bebek verildi.Gaziantep'te yaşayan 25 yaşındaki Ebru Dudu ile fabrika işçisi 27 yaşındaki Harun Dudu çiftinin 4 yaşında bir oğlu vardı.İkinci çocuklarını kucaklarına almaya hazırlanan çifte  devlet hastanelerinde yapılan tetkiklerde ultrason görüntülerinden  erkek bebekleri olacağı söylendi.Aile bütün hazırlıklarını erkek bebeklerine göre yaptı.


İddiaya göre doğumun zor olacağının söylenmesi üzerine çift doğumun özel bir hastanede yapılmasına karar verdiler. Hastanede yapılan tetkiklerde çifte, bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğu ve hemen alınması gerektiği belirtildi.Bunun üzerine  beklenenden 1 ay önce 3 Haziran günü normal yolla doğum gerçekleştirildi.Doğumdan sonra 2 kilo ve 46 santim doğan bebek, zayıf olduğu gerekçesiyle yeni doğan yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Anneye söylenen ve raporlarda belirtildiğine göre erkek bebek dünyaya geldi.Baba raporlarla bebekleri için Miraç ismini vererek nüfus kağıdını çıkarttı.


ALTINI DEĞİŞTİRMEK İSTEYİNCE BEBEĞİN KIZ OLDUĞUNU FARK ETTİ


Yoğun bakımda geçen 4 günün ardından anne Ebru Dudu, bebeğini görmesi ve emzirmesi için hastaneye çağırıldı. Anne bebeğinin bezini değiştirmek istedi.Anne bebeğinin kız olduğunu fark edince, şoke oldu. Kız bebeğin kendisine ait olmadığını ve erkek çocuk dünyaya getirdiğini söylemesine rağmen, doktorlar anneye çocuklarının kız olarak dünyaya geldiğini söyledi.


Hastane yetkilileri aileye kız çocuğunu alıp gitmesini aksi taktirde çocuk yuvasına bırakacaklarını söylediler. Dudu ailesi, gelişen olayla beraber İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve savcılığa başvurarak bebeklerinin bulunmasını istedi.


DNA TESTİ İÇİN SAVCILIĞA BAŞVURDULAR


Doğum sırasında kendisine erkek çocuğu simgeleyen mavi bileklik taktıklarını belirten anne, "Daha önce devlet hastanelerine gittim. Burada çekilen ultrasonlarda bebeğimin erkek olacağını söylediler. Doğum sırasında bebeğimin hayati tehlikesinin olabileceği söylenince özel bir hastaneye gitmek istedik. Doğumdan 2 gün önce giderek kontrol yaptırdık. Bu sırada bebeğin hemen alınması gerektiğini söylediler. Ben de ayın 3’ünde doğuma girdim. Bebeğim doğdu. Zayıf olduğunu söyleyerek bebeğimi yoğun bakıma aldılar. 4 gün sonra beni çağırarak bebeğimi emzirmemi söylediler. Hastaneye geldim bebeğimin altını açtım ama bebek kızdı. Ben de erkek bebek olması gerektiğini söyleyerek, doktorlarla konuştum. Doktorlar sorun olmadığını ve bebeğimin kız olarak dünyaya geldiğini söylediler. Şok yaşıyoruz doğum sırasında bile bana erkek çocuğu simgeleyen mavi bileklik takmışlardı. Şimdi DNA testi yaptırmak için savcılığa başvurduk. Bebeğime kavuşmak istiyorum. Karışıklığın biran önce açıklığa kavuşmasını istiyorum. Ailecek perişanız."dedi.


ÇOCUĞA ERKEK KİMLİĞİ ÇIKARILDI


Yaşanan olay nedeniyle psikolojilerinin bozulduğunu belirterek, "Çocuğumuz erkek olacak diye bütün hazırlığımızı buna göre yaptık. Mavi elbiseler aldık, beşiğini bile mavi renk aldık. Doğum sonrası bize erkek çocuk diye rapor verdiler. Çocuğuma erkek kimliği çıkardım. Sonra bize bebeğimizin kız olduğunu söylediler. Büyük şok yaşadık. Mutluluğumuz kursağımızda kaldı. Bizim sıkıntımız erkek yada kız çocuk olması değil. Bu çocuk gerçekten bizim mi onu öğrenmek istiyoruz. Yaşanan karışıklık nedeniyle sağlık müdürlüğü ve savcılığa şikayette bulunduk. DNA raporunu bekliyoruz. Hastanede böyle bir karışıklık nasıl olur anlam veremiyoruz" dedi.


PERSONEL HATASI


Doğum raporunu dolduran personel hakkında soruşturma başlattıklarını belirten hastanenin başhekimi ise  konuyla ilgili olarak, konunun raporu düzenleyen personelin hatası olduğunu, personelin raporu aile bireylerinin ifadeleri doğrultusunda yaptıklarını söyledi. Yıldırım, konuyla ilgili olarak doğum raporunu dolduran personel hakkında soruşturma başlattıklarını ifade etti. 


Bebeğin ise 10 gündür hastanede olduğu ve aileye teslim edilmediği belirtildi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.