Bu haber 15 Haziran 2017 19:09:21 Tarihinde eklenmiştir. 1794 Defa Okundu.

3 ÇOCUĞU OLANA VERGİ İNDİRİMİ

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 3 çocuğu olanın vergi indirim diliminin yüzde5'ten 10'a çıkarılacağını açıkladı.

 

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Meclis'te bekleyen Gelir Vergisi Kanun Tasarısı ile ilgili bilgi verdi. Uygulanması düşünülen vergi indirimine göre  üçüncü çocuğu olan ailelere yüzde 5 olan vergi indirimi 10'a çıkacak. 

 

Yeni düzenleme ile engelliler için 18 yaşa kadar çocuk sayılma" kuralı kalkacak ve engelli ailelerine ömür boyu vergi indirimi uygulanacak.

 

Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda Maliye Bakanı Naci Ağbal, Meclis'te bekleyen Gelir Vergisi Kanun Tasarısı ile ilgili bilgi verdi. Ağbal, Gelir Vergisi ile Kurumlar Vergisi yasa tasarılarını birleştirecek şekilde yeni bir çalışma yapıldığını belirtti.

 

YASALARDA ÖNCELİK VATANDAŞA YÖNELİK OLACAK

 

Başbakan Binali Yıldırım, Bakan Ağbal'ın yapılan çalışmayı anlatırken araya girerek "Burada vatandaşın faydası ne? Yasa çıktığında vatandaş ne kazanacak? Biliyorsunuz çıkaracağımız yasalarda öncelik vatandaşa yönelik olacak" dedi. 

 

Yeni düzenlemenin ekonomik gelişmeye katkı sağlayacak, yatırımları artıracak, üretim ve istihdamı destekleyecek adımlar bulunduğunu ifade eden Bakan Ağbal, vatandaşın hayatına dokunacak çalışmalara üç çocuk ve engellilere yönelik düzenlemeyi örnek gösterdi. Yapılacak olan düzenleme ile üç çocuğu olanlara uygulanan gelir vergisi indirimi 10'a çıkarılacak. 

 

Yeni düzenleme ile engellilerde yaş sınırı ortadan kalkıyor.Mevcut yasalara göre engelliler de 18 yaşına kadar çocuk sayılıyordu.Yaş sınırı üniversiteye devam edenlerde 25'e çıkıyordu.Artık yaş sınırı kaldırılarak ailelerin gelir vergisi indirimlerinden ömür boyu yararlanması sağlanacak.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap