Bu haber 14 Haziran 2017 09:31:35 Tarihinde eklenmiştir.

YENİ DÜZENLEME İLE ETÜT MERKEZLERİNİN SON DURUMU

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan son düzenleme ile 2 bin 6 eğitim etüt merkezine dönüşüm hakkı tanıdı.Etüt merkezlerine tanınan süre 1 Temmuz da sona eriyor.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dönüşüm hakkı tanınmayan etüt merkezlerinin ise kapanacağı belirtiliyor.

 

Dersanelerin kapanmasının ardından açılan etüt merkezleri de tartışma konusu.KHK ile etüt eğitim merkezleri de sistemden çıkarıldı. 1 Temmuz itibariyle birçok etüt eğitim merkezi tümüyle kapanacak.

 

2 bin 6 etüt merkezinde, 40 bin eğitimcinin çalıştığını, yaklaşık 500 bin öğrenciye hizmet verildiğini belirten Etüt Merkezleri Birliği Derneği Başkanı Mehmet Şahin, "Kanun yapıcıların, bürokratların, siyasilerin en büyük eksiği özellikle büyüt kitlelei mağdur edebilecek bir karar alırken empati kuramamak, her zaman devlet penceresinden bakmak. Devlet okullarına giden öğrencilerin etüt eğitim merkezlerinden alacağı yardımları bir KHK çıkartarak engellenmesi ne haktır ne adalet" dedi.

 

MHP, AKP'yi, CHP'yi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan ve İlker Astarcı'yı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım'ı ziyaret ederek sorunlarını anlatan dernek yönetimi . Son olarak sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir kahvaltıda, Başbakan Yıldırım'a da sorunlarını anlattı.

 

Dernek, KHK'nin gözden geçirilmesini, bir geçiş sürecine başvurulmasını, kapatma sürecinin ertelenmesini talebine Başbakan Yıldırım durumun değerlendirileceği yanıtını aldı.

 

Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili görüşmek üzere dernek yönetimini Başbakanlığa davet etti.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap