Bu haber 14 Haziran 2017 09:31:35 Tarihinde eklenmiştir. 2432 Defa Okundu.

YENİ DÜZENLEME İLE ETÜT MERKEZLERİNİN SON DURUMU

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan son düzenleme ile 2 bin 6 eğitim etüt merkezine dönüşüm hakkı tanıdı.Etüt merkezlerine tanınan süre 1 Temmuz da sona eriyor.

YENİ DÜZENLEME İLE ETÜT MERKEZLERİNİN SON DURUMU

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dönüşüm hakkı tanınmayan etüt merkezlerinin ise kapanacağı belirtiliyor.

 

Dersanelerin kapanmasının ardından açılan etüt merkezleri de tartışma konusu.KHK ile etüt eğitim merkezleri de sistemden çıkarıldı. 1 Temmuz itibariyle birçok etüt eğitim merkezi tümüyle kapanacak.

 

2 bin 6 etüt merkezinde, 40 bin eğitimcinin çalıştığını, yaklaşık 500 bin öğrenciye hizmet verildiğini belirten Etüt Merkezleri Birliği Derneği Başkanı Mehmet Şahin, "Kanun yapıcıların, bürokratların, siyasilerin en büyük eksiği özellikle büyüt kitlelei mağdur edebilecek bir karar alırken empati kuramamak, her zaman devlet penceresinden bakmak. Devlet okullarına giden öğrencilerin etüt eğitim merkezlerinden alacağı yardımları bir KHK çıkartarak engellenmesi ne haktır ne adalet" dedi.

 

MHP, AKP'yi, CHP'yi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan ve İlker Astarcı'yı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım'ı ziyaret ederek sorunlarını anlatan dernek yönetimi . Son olarak sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir kahvaltıda, Başbakan Yıldırım'a da sorunlarını anlattı.

 

Dernek, KHK'nin gözden geçirilmesini, bir geçiş sürecine başvurulmasını, kapatma sürecinin ertelenmesini talebine Başbakan Yıldırım durumun değerlendirileceği yanıtını aldı.

 

Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili görüşmek üzere dernek yönetimini Başbakanlığa davet etti.

 

Yorum Yap
M.E.B
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:26
Güneş
07:58
Öğle
12:52
İkindi
15:12
Akşam
17:34
Yatsı
18:59
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?