Bu haber 15 Haziran 2017 02:00:36 Tarihinde eklenmiştir.

DOKTORA ŞİDDET CEZASIZ KALMADI

Aralık ayında Bursa'da Aile Sağlık Merkezi'nde yaşanan olayda doktoru darp eden M.G.'ye hapis cezası verildi.

 

 

Geçtiğimiz Aralık ayında Bursa'nın Yıldırım İlçesi'nde bulunan Sıracevizler Aile Sağlık Merkezi'nde meydana gelen olayda iddiaya göre, M.G. (40), Dr. Gökhan Erdem'e ehliyet almak için raporun nasıl alınacağını sordu. Doktorun M.G'ye kendi aile hekimine gitmesini söylemesinin ardından M.G. özel bir hastaneye gidip gerekli raporu aldı. Bir hafta sonra tekrar sağlık ocağına gelen M.G., rapor almak için cebinden 100 lira para çıktığını iddia ederek doktora saldırarak darp etti.

 

Darp olayının ardından sanık M.G.hakkında 5. Asliye Ceza Mahkemesinde 'basit yaralama ve hakaret suçundan' 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Karar duruşmasında M.G., hakaretten dolayı 5 ay, yaralamadan dolayı da 11 ay hapis cezası alarak toplam 16 ay hapis cezasına çarptırıldı.Sanığın sabıkasız oluşu ve iyi hal sebebiyle ceza 5 yıl ertelendi. Duruşmanın ardından adliye önünde Bursa Aile Hekimliği Derneği (BURSAHED) üyeleri açıklama yaptı.

 

CEZALAR YETERSİZ

 

BURSAHED İkinci Başkanı Dr. Mehtap Gürbüz Aslan adliyenin önünde yaptığı açıklamada şiddetin cezasız kalmadığını belirterek,, "Bugün arkadaşımızın davası görüldü. Şiddet cezasız kalmadı. Hakaretten dolayı 5 ay, 11 ay da fiziksel şiddetten dolayı ceza aldı. Kendisi mahkeme masraflarını ödeyecek. Bu kişinin daha önceden sabıkası olmadığı için ceza 5 yıl ertelendi. Cezalar veriliyor. Bizim derdimiz cezalar yetersiz" dedi.

 

Darp edilen Dr. Gökhan Erdem ise olayla ilgili olarak şunları söyledi, "Hakim bey neden ceza verdiğini anlattı. Ertelemek mecburiyetini anlattı. Kanunen ertelemek zorunda kaldığını söyledi. Adalete güveniyoruz. Olay günü vekaleten bir doktor arkadaşımın yerine bakıyordum. O sırada yanıma gelen bir kişi ehliyet raporu nasıl alacağını sordu. Bende kendi aile hekimliğine başvuracağını söyledim. Aynı kişi bir hafta sonra geldi ve benden 100 lira istedi. Şahıs o gün kendi aile hekimini beklemek yerine özele gidip, kısaca halletmiş. Ama bu 100 lira kendisine fazla gelmiş. Sonra aramızda olaylar meydana geldi" dedi.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap