Bu haber 13 Haziran 2017 19:39:29 Tarihinde eklenmiştir. 4994 Defa Okundu.

BİREYSEL EMEKLİLİKTEN AYRILIŞ ORANI ŞAŞIRTTI

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bireysel Emeklilik Sistemi(BES) ile ilgili olarak yaptığı açıklamada sistemden çıkış oranlarının yüzde 52 olduğunu söyledi.

 

 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yılbaşından bu yana Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) 5.6 milyon kişinin girdiğini belirtti.Ancak otomatik katılımda sistemden çıkışın yüzde 52 gibi yüksek bir rakam olduğunu ifade etti.

 

"AYRILIŞ ÖNGÖREMEDİĞİMİZ KADAR KÖTÜ"

 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, BES'e otomatik katılımda, katılımcılardan yüzde 52 'sinin sistemden ayrıldığını belirterek, "Ayrılış öngöremediğimiz kadar kötü" açıklamasını yaptı.

 

Şimşek,sistemin dizaynını gözden geçirmek üzere çalışacaklarını söyledi.

 

Şimşek, "Bireysel emeklilikte yeterince başarılı olduğumuzu söyleyemem, cayma oranı yüksek, dizaynı gözden geçirmemiz lazım; bu konuda çalışacağız" açıklamasını yaptı.

 

Trafik sigortalarında tavan fiyat uygulamasına yıl sonuna kadar devam edeceğini belirten Şimşek, tavan fiyat uygulamasında sektörden gelen önerilerini dikkate almalarına rağmen bazı şirketlerin hala sistemlerini açmadıklarını bununda kendilerini başka tedbirlere yönelttiğini ifade etti.

 

"KIDEM TAZMİNATININ BUGÜNE KADAR Kİ MODELİNİ DOĞRU BULMUYORUM"

 

Kıdem tazminatında bugüne kadarki modeli doğru bulmadığını belirten Şimşek, "Kıdem tazminatı konusunda bütün taraflar dünyadaki değişimi doğru okuması lazım, bugün varolan meslekler gelecekte olmayacak biz bu modelle devam edemeyiz. Kıdem tazminatında bugüne kadarki modeli doğru bulmuyorum, kamunun kıdem tazminatı işine bulaşmaması lazım."açıklamalarında bulundu.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap