Bu haber 04 Temmuz 2017 11:51:55 Tarihinde eklenmiştir.

Geçici görevlendirmeler de, taksi ve otobüs giderleri için belge gösterme zorunluluğu var mıdır ?

Memur yolluk ödemelerinde taksi ücretini belge olarak kanıtlamalımıdır ?

Harcırah Kanununda taksi ücretlerinin belgelendirilmesiyle ilgili bir hüküm yoktur.

 

Ancak, Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde, belediye sınırları dışında taksi ile yapılan seyahatlerde taksi ücretlerinin belgelendirilmesi gerektiği hükmü yer almaktadır. Bu durumda belediye sınırları içinde taksi ile yapılan seyahatlerde taksi ücretlerinin belgelendirilmesi zorunlu değildir. İstisna dışında  taksi ücretinin memurun beyanına göre ödenmesi gerekir.

 

 Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde yapılacak seyahatlerde yalnızca uçak biletinin bulunması öngörülmüş olup otobüs biletlerinin harcırah beyannamesine eklenmesi zorunlu değildir.

 

Madde 27- Yolluklarla ilgili giderlerin ödenmesinde;

c)Taksi ile yapılan seyahatlerde (belediye hudutları dahilindeki taksi ücretleri hariç) fatura veya perakende satış fişi veya ödeme kaydedici cihazlara ait satış fişinin,


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap