Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 08 Haziran 2017 19:09:53 Tarihinde eklenmiştir.

BURSA'DA SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN POLİKLİNİKLERE BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ

Dünya Sigarasız Günü aktiviteleri kapsamında, Bursa Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda plaket töreni ve panel düzenlendi.


 

 

Dünya Sigarasız Günü aktiviteleri kapsamında, Bursa Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen törende İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan bir yıl gibi kısa sürede sigarayı bırakan 15 kişiye plaket verdi.Plaket alan Bursa Muhasebe müdürlüğü şefi Halil İbrahim ALACA Dr.Akan'a teşekkür etti.

Dr. Akan panelde yaptığı konuşmasında tütün kullanımı nedeniyle dünyada her yıl 6 milyon insanın öldüğünü belirtti.

 

Tütün yasağı konusunda Bursa'da denetimlerin ciddiyetle yapıldığını ifade eden Dr. Akan, 120 bin 868 denetim gerçekleştirildiğini,5 binin üzerinde tutanak tutulduğunu ifade eden Akan, belediyelerce 708 bin 888 TL, mülki amirlerce de 670 bin TL para cezası kesildiğini söyledi.

 

2011 yılında sigara bırakma tedavisi için sigara bırakma polikliniklerine başvuru sayısının 10 bin 765 kişi olduğunu belirten Akan," Sigara bırakma polikliniklerine başvuran 10 bin 765 kişiden 4 bin 3222 kişiye ilaç tedavisi başlanmıştır. Farmakolojik ilaç başlanmayıp danışmanlık hizmeti verilen kişi sayısı 6 bin 443 kişidir. Bu kişilerden sigarayı bırakan sayısı 848 kişidir."dedi.

 

Düzenlenen törende konuşmaların ardından KETEM Sigara Bırakma Polikliniği'ne başvurup destek alan, bir yıl boyunca izlenen ve sigarayı bırakmayı başaran 15 kişiye plaket verildi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.