Bu haber 08 Haziran 2017 11:58:58 Tarihinde eklenmiştir. 1807 Defa Okundu.

BURSA'DA BİR HASTANE DAHA

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Bursa Asker Hastanesi Sağlık Bakanlığına devredilerek adı İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olmuştu. Sağlık Bakanlığı'na devir olan hastane "Bebek Dostu" hastane unvanını alarak bu unvana sahip 15'inci sağlık tesisi oldu.

BURSA'DA BİR HASTANE DAHA

 

 

Bursa 2008 yılında  "Altın Bebek Dostu İl" unvanı almıştı.Bursa'da geçen ay ise İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ardından İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'de "Bebek Dostu" unvanının sahibi oldu.

 

Bu kapsamda Vali Yardımcısı Ergun Güngör, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.Esat Dinçer, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın ile hastane yöneticileri ve çalışanların katıldığı bir tören düzenlendi.

 

Törende konuşan Prof.Dr.Rüstem Aşkın, bütün bebekler ve çocukların, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahip olduklarını belirterek," Sağlıklı bir beslenmeye giden yolda atılması gereken ilk adım, anne sütü ile emzirmenin korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılmasıdır. Bizde bunu elimizden geldiğince yaygınlaştırmaya çalışıyoruz" dedi.

 

Anne sütünün teşviki ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılmasında sağlık personelinin de desteklerinin unutulmaması gerektiğini ifade eden Prof.Dr.Aşkın, "Gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personelimizin de desteklerini unutmamamız gerekir."dedi.

 

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliği ile 1991 yılından itibaren 'Anne Sütünün Teşviki, Emzirmenin Desteklenmesi' amacıyla yürütülen projede doğru anne sütü uygulamalarını hizmet sunumuna yansıtan ve kurumsallaştıran kurumlara Bebek Dostu Kurum unvanı veriliyor.

Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:50
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:58
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?