Bu haber 03 Haziran 2017 04:03:20 Tarihinde eklenmiştir. 3064 Defa Okundu.

ŞİKAYETTEN VAZGEÇMEK İÇİN DOKTORUN İLGİNÇ ŞARTI

Doktor hastanın hastanede kendi yanında çalışması şartıyla şikayetinden vazgeçti.

ŞİKAYETTEN VAZGEÇMEK İÇİN DOKTORUN İLGİNÇ ŞARTI

 


 

Osmaniye'de yaşanan olayda tartıştığı hastasından şikayetçi olan doktor şikayetinden vazgeçme şartı olarak hastanın hastanede kendi yanında çalışması şartıyla şikayetinden vazgeçti.Osmaniye Devlet Hastanesinde çalışan dahiliye doktoru Murat Burhan, sırası gelmeden muayene olmak isteyen Adem Okur'u uyardı. Okur'un kendisine yapılan uyarıya itiraz etmesi üzerine ikili arasında tartışma yaşandı.

 

Tartışmanın ardından doktor Murat Burhan, Emniyet Müdürlüğüne giderek Okur'dan şikayetçi oldu.

 

Okur, yaşanan tartışmadan bir gün sonra hastaneye giderek doktordan özür diledi.Doktor ise  özürün ardından Okur'un iki gün süreyle hastanede kendi yanında çalışması şartıyla şikayetinden vazgeçebileceğini söyledi.

 

İKİ GÜN BOYUNCA DOKTORUN YANINDA ÇALIŞARAK HASTALARA YARDIMCI OLDU


Teklifi kabul eden Okur,iki gün boyunca doktor Burhan'ın yanında çalışarak muayeneye gelen hastalara yardımcı oldu.

 

İki gün boyunca Okur'un kendisine yardımcı olması şartıyla şikayetinden vazgeçtiğini ifade eden Burhan, "Şeker hastası olan Adem Okur ile istemediğimiz bir şekilde tartıştık. Şikayetçi oldum. Hukuki süreç başladı ancak birkaç gün sonra Adem Okur'la yüz yüze geldik. Özür diledi. Ben de 2 gün poliklinikte bize yardımcı olması şartıyla şikayetimden vazgeçeceğimi ilettim. Kendisi de kabul etti. Tedavisine de başladık. Ceza olarak görmediğimiz bu durumla kendisini topluma daha faydalı hale getirdik diye düşünüyorum."dedi.

 

Yaşananlardan dolayı çok pişman olduğunu belirten Okur, , "İstemeden oldu. Tartışma sonrası emniyete götürdüler. İfademizi aldıktan sonra serbest bıraktılar. Hemşirelerin yardımıyla özür diledim. Sağ olsun doktor bey özrümüzü kabul ederek, 2 gün poliklinikte kendisine yardım etmemi istedi. Yaşadığı çalışma şartlarını gördüm. Çok pişmanım."dedi.

 

Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:29
Güneş
06:54
Öğle
12:41
İkindi
15:43
Akşam
18:16
Yatsı
19:34
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?