Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 24 Mayıs 2017 00:23:52 Tarihinde eklenmiştir.

Üst Öğrenimlerle İlgili Son Durum (Güncellenmiş Hali)

Lisans tamamlama

YÖK’ÜN SON DÜZENLEMELERİ 

a)    LİSANS TAMAMLAMA BÖLÜMLERLE İLGİLİ KARAR (NİSAN 2017)

1)    Yaptığımız başvuru sonucunda; 13.04.2017 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında lisans tamamlama yapanların bitirdikleri bölümlerin üst öğrenim olup olamayacağı hususu değerlendirilmiş ve Sağlık Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sosyal Hizmet, Biyoloji, Besleme ve Diyetetik, Gerontoloji, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Hemşirelik, Odyoloji, Dil ve Konuşma Terapisi ve perfüzyon bölümlerinin sağlıkla ilgili üst öğrenim olduğu kararı alınmıştır.

2)    Toplantıda lisans tamamlama hakkı verilen Fizik, İnsan kaynakları yönetimi, zooteknik, Gıda Teknolojisi, biyoteknoloji, Tarımsal Biyoteknoloji ile İş Sağlığı ve güvenliği programlarının üst öğrenim olmadığına karar verilmiştir.
3)    Lisans tamamlama hakkı verilen biyokimya ve kimya programlarından mezun olanların ise Tıbbi Laborant kadrosunda çalışmaları durumunda bu bölümlerin kendileri için üst öğrenim sayılacağına karar verildi.  

b)    13 ÖN LİSANS BÖLÜMÜNÜN VE 5 LİSANS  ÜST ÖĞRENİM OLMADIĞINA DAİR KARARIN İPTAL EDİLMESİ  (NİSAN 2017)
1)    YÖK’ün 03.03.2016’da sağlıkla ilgili üst öğrenim olmadığına karar verdiği ancak cevabi yazımızda bu kararını iptal ettiğini açıkladığı Ön lisans bölümleri:
İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Programı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, Yaşlı Bakım Hizmetleri Önlisans Programı,  Hastane Yönetimi ve Organizasyonu Önlisans Programı, Tıbbi Mümessilik ve Pazarlama Önlisans Programı, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans Programı, Gıda Teknolojisi Önlisans Programı,  Sosyal Hizmetler Önlisans Programı,  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı,  Çevre Koruma, Önlisans Programı,  Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Önlisans Programı,

2)    YÖK’ün 03.03.2016’da sağlıkla ilgili üst öğrenim olmadığına karar verdiği ancak cevabi yazımızda bu kararını iptal ettiğini açıkladığı lisans bölümleri:
Sağlık Eğitimi Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü, sağlık Kurumları İşletmeciliği (lisans) Bölümü, Acil ve Afet  Yönetimi Bölümü, Dokümantasyon ve Enformasyon

YÖK’ÜN YUKARIDA YER ALAN TÜM DÜZENLEMERİ İÇEREN YAZISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞININ SON DÜZENLEMESİ (Mayıs 2017)

Türk Sağlık-Sen olarak yaptığımız başvuru sonucunda YÖK lisans tamamlamadaki üst öğrenim belirsizliğini sonlandırmış ve üst öğrenimlerle ilgili yeni bir karar almıştı. Sağlık Bakanlığı’da bu karar istinaden üst öğrenim saydığı bölümleri güncelleyerek Mayıs 2017’de  yayınlamıştır.
 Not:  Bakanlığın aşağıda linki yer alan üst öğrenim listesi il sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık müdürlüğü, İl Ambulans Servisi Komuta Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında  görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfındaki personelleri kapsamaktadır.

BAKANLIĞIN YAYINLADIĞI ÜST ÖĞRENİM LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMUNUN YAYINLADIĞI ÜST ÖĞRENİM  LİSTESİ 

2 Mart 2014 tarihinde TKHK Kurum Yönetim Hizmetleri ve Özlük İşlemleri Daire Başkanlığı tarafından hangi bölümlerin hangi meslek mensupları için üst öğrenim olduğu ve bunun YÖk’ün hangi tarihte kararlaştırdığını belirten bir liste yayınlamıştır. Kurum bu listenin haricinde bugüne kadar bir liste yayınlamamıştır. 

SÖZ KONUSU LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU

Kurum tarafından herhangi bir üst öğrenim listesi yayınlanmamıştır. 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 2 Yorum
  • Burak haspi bağlıkol
    Burak haspi bağlıkol , 24 Mayıs 2017 20:12:53
    Ben lise hemşirelik mezunuyum örğünden önlisans anestezi bitirdim bu maaşa ve dereceye etki edecekmi bilği verirseniz sevinirim çünkü şimdiye kadar pek net cevap alamadım kime sorduysam
  • Bengüsu şenoğlu
    Bengüsu şenoğlu , 24 Mayıs 2017 17:50:42
    Merhaba ben 2 yıllık önlisans sosyal hizmetler mezunuyum ve sosyal hizmetlere lisans tamamlama hakkı geçtiğimiz yıllarda verilmedi.Yukarıda yazan 13 önlisans bölümünün sağlıkla ilgili üst öğrenim sayılmadığına dair karar iptal edilmiştir diyor ve sosyal hizmetlerde bu 13 bölümün içinde.Buna göre bu yıl sosyal hizmetler önlisans mezunlarına da sağlıkta lisans tamamlama hakkı verilecekmi