Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 23 Mayıs 2017 10:12:48 Tarihinde eklenmiştir.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KAMUDA KATILDI

Türkiye'de devam eden istihdam seferberliğine kamuda katıldı.

 

 

2017 yılı itibariyle başlatılan istihdam seferberliğinde rakam 1 milyon 3 bini buldu.Halen özel sektörde ve kamuda yapılan  alımlar devam ediyor.Bu kapsamda kamuda 90 bin yeni eleman alınması için düğmeye basıldı.

 

90 personel alımında en çok personelin alınacağı bakanlık Milli Savunma Bakanlığı olacak.Bakanlık 24 bin personel alacak.  Emniyet Genel Müdürlüğü,Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarında da alımlar yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığın da gerçekleştirecek atamalar için hazırlıklar devam ediyor.Milli Eğitimin yapacağı atamalar içinde engelli öğretmen atamaları da olacak. PTT Genel Müdürlüğü ise 1.113'ü gişe ve büro görevlisi, 637'si dağıtıcı olmak üzere Türkiye genelinde toplam 1.750 sözleşmeli personel alacak.Diyanet İşleri Bakanlığı ise 415 sözleşmeli imam-hatip istihdam edecek.

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU VE TÜRKİYE TARIM VE KREDİ KOOPERATİFLERİNE KAMU PERSONELİ ALIMI

 

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde görev yapmak üzere 50 müfettiş yardımcısı kamu personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda müfettiş yardımcılığı giriş sınavı yapılacak.Adayların 35 yaşını doldurmamış olması,  hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olma şartı aranacak. Yazılı sınav 8 - 9 Temmuz 2017'de gerçekleşecek.

 

Ayrıca Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri 17 Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde 286 Kooperatif Görevlisi ile 204 Ziraat Mühendisi, Merkez Birliğimiz Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı, olmak üzere toplam 500 personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvurular 10-25 Mayıs arasında yapılacak.

 

Türk Hava Kurumu(THK), havacılık alanında faaliyet gösteren kurum Eskişehir,İzmir ve Ankara'da erkek güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Güvenlik görevlisi alımlarında aranılan şartları ise; silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi olmak, asgari lise ve dengi okullardan mezunu olmak, 30 yaşını aşmamış olmak.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.