Bu haber 23 Mayıs 2017 10:12:48 Tarihinde eklenmiştir.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KAMUDA KATILDI

Türkiye'de devam eden istihdam seferberliğine kamuda katıldı.

 

 

2017 yılı itibariyle başlatılan istihdam seferberliğinde rakam 1 milyon 3 bini buldu.Halen özel sektörde ve kamuda yapılan  alımlar devam ediyor.Bu kapsamda kamuda 90 bin yeni eleman alınması için düğmeye basıldı.

 

90 personel alımında en çok personelin alınacağı bakanlık Milli Savunma Bakanlığı olacak.Bakanlık 24 bin personel alacak.  Emniyet Genel Müdürlüğü,Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarında da alımlar yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığın da gerçekleştirecek atamalar için hazırlıklar devam ediyor.Milli Eğitimin yapacağı atamalar içinde engelli öğretmen atamaları da olacak. PTT Genel Müdürlüğü ise 1.113'ü gişe ve büro görevlisi, 637'si dağıtıcı olmak üzere Türkiye genelinde toplam 1.750 sözleşmeli personel alacak.Diyanet İşleri Bakanlığı ise 415 sözleşmeli imam-hatip istihdam edecek.

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU VE TÜRKİYE TARIM VE KREDİ KOOPERATİFLERİNE KAMU PERSONELİ ALIMI

 

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde görev yapmak üzere 50 müfettiş yardımcısı kamu personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda müfettiş yardımcılığı giriş sınavı yapılacak.Adayların 35 yaşını doldurmamış olması,  hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olma şartı aranacak. Yazılı sınav 8 - 9 Temmuz 2017'de gerçekleşecek.

 

Ayrıca Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri 17 Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde 286 Kooperatif Görevlisi ile 204 Ziraat Mühendisi, Merkez Birliğimiz Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı, olmak üzere toplam 500 personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvurular 10-25 Mayıs arasında yapılacak.

 

Türk Hava Kurumu(THK), havacılık alanında faaliyet gösteren kurum Eskişehir,İzmir ve Ankara'da erkek güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Güvenlik görevlisi alımlarında aranılan şartları ise; silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi olmak, asgari lise ve dengi okullardan mezunu olmak, 30 yaşını aşmamış olmak.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap