Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 19 Mayıs 2017 13:55:27 Tarihinde eklenmiştir.

YAPTIRDIĞI ESTETİK OPERASYONLA DUDAĞINI KAYBETME RİSKİ YAŞAYAN HEMŞİRE TABURCU OLUYOR

Adana'da kendini doktor olarak tanıtan kuaföre yaptırılan estetik operasyonla dudakları dolgunlaştırıldıktan sonra enfeksiyon kaparak şişen ve dudağını kaybetme riski ile karşılaşan hemşire Merve Keleş 1 aydır gördüğü tedavinin ardından hastaneden taburcu oluyor.
Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde uygulanan tedavi ile durumu gün geçtikçe iyiye giden hemşire Merve Keleş, "Tedavi sürecim gün geçtikçe iyiye gidiyor. Bu mutluluğumu beni merak edenlerle sosyal medyada paylaştım. İnsanlardan çok destek aldım, çok teşekkür ediyorum. Her geçen gün daha iyiye gidiyor dudaklarım. Tedavim çok başarılı bir şekilde ilerliyor. Hala hastanede yatıyorum ama günden güne iyileşiyor olmak beni çok mutlu ediyor" dedi.


Hemşirenin tedavisini yürüten Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Tıp Fakültesi Plastik ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yavuz Keleş'in 1 aydır takip ettiklerini ciddi bir enfeksiyon durumuyla karşılaştıklarını, müdahale edilmemesi halinde hastanın dudaklarını kaybetme riski olduğunu belirtti.


DUDAKTA KULLANILAN MATERYALE YÖNELİK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR


Hemşire Keleş'in dudağında kullanılan materyale yönelik bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Yavuz, "Eğer materyali saptayabilirsek, daha spesifik bir tedavi yapabiliriz diye düşünmüştük. Hem patoloji hem de toksikoloji laboratuvarı ve yeni kurulan Merkezi Araştırma Laboratuvarı'nda bu materyalle ilgili araştırma yaptık. Hastamıza bu dolgu maddesiyle ilgili bir ameliyat yapmadık ama ufak bir parça alarak, bu parçada materyal çalıştık. Bu materyali silikon olabilir mi diye araştırdık, silikon olmadığını saptadık. Yine 'kalsiyum hidroksit apatit' diye bir materyal var, onunla ilgili de olumlu sonuç alamadık." dedi.


TABURCU EDİLEBİLİR


Hastanın taburcu olma isteğinin olduğunu muhtemelen taburcu edileceğini belirten doktor Yavuz, "Hastamız ilaç tedavisine devam edecek. Belli aralıklarla kontrole gelecek. Bu arada eğer spesifik bir gelişme olursa ondan da yararlanacağız. Bu arada bu işlemi yapan kişi de hastamız suç duyurusunda bulunduğu için tutuklandı. O süreçte de belki materyalle ilgili bir gelişme olur. Öyle bir gelişme olursa biz bu imkanı da değerlendiririz."dedi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap