Bu haber 12 Haziran 2017 11:30:49 Tarihinde eklenmiştir. 2429 Defa Okundu.

YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİNİ ETKİLEYEN DİSİPLİN ŞARTI

Devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamındaki yazılı ve sözlü sınava girebilmeleri için görevlere atanabilmeleri, bazı genel ve özel şartlara bağlıdır.

 

 

Devlet memurlarının Kamu kurum ve kuruluşlarına ait görevlere unvan değiştirme veya görevde yükselme suretiyle atanmada alınan disiplin cezalarında etkilemektedir.

 

DİSİPLİN ŞARTI

 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğinde konuyla ilgili olarak, “Disiplin” başlıklı 7 nci maddesinde “Kurumlar, atama yapacakları kadrolar için başvuranlarda aranacak disiplin şartlarını çıkaracakları özel yönetmeliklerinde belirler.” hükmü bulunmaktadır.

 

Çıkarılan özel yönetmeliklerin bazılarında; sınav başvuru tarihinden önceki belli bir sürelerde adayın disiplin cezası almamış olması ya da belli disiplin cezalarını almamış olması şartını arayan hükümlere yer verildiği de görülebilmektedir.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap