Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 10 Mayıs 2017 00:10:32 Tarihinde eklenmiştir.

BES CAYMA HAKKINI KULLANAN MEMURLARDAN MAYIS AYI TEKRAR BES KESİLECEK Mİ ?

Bireysel emeklilik sisteminde sisteminde cayma hakkını kulllanan memur tekrar Bes kesileceki mi ?

 

 

Bilindiği üzere Nisan ayında tüm kamu çalışanlarından Bireysel emeklilik kesintisi yapılmıştır.Memurların bir kısmı BES'e devam ederken bir kısmı ise cayma hakkını kullanarak Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış yapmışlardır.Cayma hakkını kullanan memur nisan ayı BES kesintisini 10 işgünü içerisinde geri almıştır.

 

Cayma hakkını kullanan memurdan Mayıs ayı için tekrar BES kesintisi olacaktır.

 

Cayma hakkını interenet şubesi online işlemlerden emeklilik şirketine ileten personel cayma talebi emeklilik şirketi tarafından EGM Emeklilik Gözetim Merkezine oradanda bilgiler Maliye bakanlığına bakanlıkta  İsay2000 KBS sistemine dataları aktarıp personelin maaşından BES kesinti yapılmayacak.

 

Bu süreçte kurumlar arası veri aktarımı yetişmediği için Cayma talebini ileten memurdan Mayıs ayı tekrar BES kesitisi olacaktır.Daha sonra kesilen BES kesintileri memurların hesabına emeklilik şirketi tarafından geri iade edilecektir.

 

BİREYSEL EMEKLİLİK CAYMA ÇIKMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

BİREYSEL EMEKLİLİK FAİZLİ FAİZSİZ FON DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap