Bu haber 06 Mayıs 2017 16:41:02 Tarihinde eklenmiştir.

EVE BEBEK GELİYOR HER ŞEYE HAZIRLIKLIMISINIZ ?

Uzun zamandır bir bebeğin hayalini kuruyordunuz ve nihayet o müjdeli haberi aldınız.Peki şimdi ne olacak?

EVE BEBEK GELİYOR HER ŞEYE HAZIRLIKLIMISINIZ ?

EVE BEBEK GELİYOR

Uzun zamandır bir bebeğin hayalini kuruyordunuz ve nihayet o müjdeli haberi aldınız.Peki şimdi ne olacak? Bu süreci sakin ve keyifli geçirmek istiyorsanız planlı olmanızda yarar var.İşte adım adım hamilelik süreci.

Tebrikler, anne oluyorsunuz! İşler yolunda  giderse dokuz ay sonra bir mucizeye imza atacak, hayatınızda yeni bir döneme başlayacaksınız. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.Gözünüz korkmasın. Bu yeni sürece kolayca adapte olmanın en iyi yolu işleri bir plana oturtmak.

Evinizde yapacağınız küçük değişiklikler,organize bir şekilde yapılan alışveriş yenidoğan bakımıyla alacağınız küçük eğitimler bu süreci her zaman keyifle hatırlamanızı sağlayacak

 

NE ZAMAN GELİYOR

Öncelikle bebeğin ne zaman geleceğini hesaplayın.Bunun için başlangıçta çok detaylı bir çalışmaya ihtiyacınız yok.Hesap makinesiyle hafta hesabı yapmanıza da.Zira hamilelik sürecini haftalar üzerinden tanımlamaya alışık olmayabilirsiniz.Haklısınız ama buna da kısa zamanda adapte olacaksınız.Siz şimdilik sadece internete girin, gebelikte tahmini doğum tarihi hesaplamaya dair arma yapın ve son regl tarihinizi girin. Belki gerçek tarihi öğrenemeyeceksiniz ama elinizde aşağı yukarı bir tahmin olacak ve buna göre hazırlık yapabileceksiniz.

 

DOKTORUNUZU SEÇİN

Kabul etmeniz gereken en önemli şeylerden biri bundan sonraki dokuz aylık süreçte eşinizden çok göreceğiniz ya da fikir danışacağınız birinin olacağı ;o da doktorunuz bu noktada yapacağınız seçim çok önemli.Süreci işbirliği içinde götürebilmek için fikirleriniz açısından uyumlu olacağınız doktoru bulmanız gerekiyor.Daha önce doğum yapmış arkadaşlarınıza danışın, farklı doktorlarla görüşün ve içinize sinen doktorda karar kılın

 

AÇIKLAMAK İÇİN DOĞRU ZAMANI BEKLEYİN

Kuşkusuz bu çok heyecanlı bir haber.Haliyle hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez bu güzel haberi eşinizle paylaşacaksınız.Ancak bu güzel haberi ailelere, arkadaşlara ve iş yerinize açıklama konusunda düşünmenizde yarar var. Bazı çiftler bu haberi düşük risklerinin ortadan kalktığı ilk trimesterin sonuna ertelerken,bazıları hemen paylaşmayı tercih ediyor.Bu konuda son karar sizin ve eşinizin.Beraber karar verin,plana uygun hareket edin.

 

BÜTCENİZDE B PLANLI YAPIN

Hayat artık eskisi gibi olmayacak.Eve yeni gelecek küçük insan için karşınıza yüklü bir alışveriş listesi çıkacak.Üstelik bu bir kerelikte değil.Bu yüzden bütçenizi artık ona göre ayarlamanız gerekecek.Evi daha ekonomik şekilde yönetmenin yollarını aramakta fayda var.Zira ne kadar hazırlıklı olsanız da beklenmedik harcamalarla karşılaştığınızda zorlanmamanız açısından tedbirli olun.Hastane giderleri,bebeğin odası,ilk ihtiyaçları derken genel bir liste hazırlayın ve ay ay bu ihtiyaçları gidermeye bakın.Eğer samimi bir aile ve arkadaş gurubunuz varsa doğum öncesinden hazırlayacağınız ihtiyaç listesini onlarla paylaşın.Bunu yapmaya çekiniyorsanız bırakın en yakın arkadaşınız bu işi sizin için halletsin.Sonuçta sevdikleriniz bu günler için var.

 

İHTİYAÇ LİSTESİNDE MANTIKLI OLUN

Yeni bir bebeğin heyecanını yaşarken hemen alışverişe gitmekte yarar var.Zira bugün heyecanla alacağınız bazı şeylerin bebek doğduktan sonra çok da gerekli olmadığını fark edebilirsiniz.İnternette biraz zaman harcayarak yeni doğan için ihtiyaç listeleri bulabilirsiniz.Bunu mutlaka etrafınızdaki yeni annelerle paylaşın çünkü en doğru yorumu onlardan alacaksınız.Yorumun yanı sıra aldıkları ve kullanmadıkları birçok şeye sahip olabilirsiniz.Bu hediyeleri geri çevirmemeye çalışın.

 

ADI NE OLACAK

Hamilelik sürecinin en zorlu yanlarından biri de bebeğin ismine karar vermek.Bu noktada zorlanmayan tek bir çift dahi yoktur.Eşinizle birlikte buna bir dönem mesai harcayacağınızı bilin.Dilerseniz piyasadaki kitaplardan yararlanabilir ya da internetteki bebek isimleri listelerine bakabilirsiniz.Kolay olmayacağını baştan söyleyeyim.Zira bir çok çift bebeğin doğumuna kadar bile bu konuyu netleştiremiyor.Panik yapmayın ve bu konuya zaman ayırın.

 

SAĞLIK HER ŞEYİN BAŞI

Artık en önemlisi bebeğin sağlığı diye düşünmeyin.Siz ne kadar sağlıklıysanız bebeğinizde o kadar olacak.Haliyle öncelikli olan sizin beden ve ruh sağlığınız.Bu güne kadar önemsemediğiniz bir çok şey artık gündeminizde olacak.Uyku saatleriniz,beslenmeleriniz,ilaç kullanımınız,alkol ve sigara tüketiminiz... hepsi bebeğinizi ve sizi doğrudan etkiliyor.Doktorunuzla birlikte bu başlıklar üzerinden geçip,günlük rutininizi de buna göre ayarlamanız gerekecek.Ayrıca doktorunuz ekstra vitamin tavsiyesi yapabilir,diyet programına uymanızı isteyebilir ve egzersiz önerisinde bulunabilir.Bütün bunları ihmal etmemenizde yarar var.

 

İÇ SESİNİZİ DİNLEYİN

Özellikle bu dönemde sizi sürekli bir şey yapmanızı ya da yapmamanızı öğütleyenler çıkabilir.Anneler,kayınvalideler,bebek sahibi arkadaşlarınız,akrabalar,mesai arkadaşlarınız ve hatta sokakta karşılaştığınız herhangi biri bile.Önerilerini dinlemekte, deneyimlerinden faydalanmakta fayda var.Ancak siz siz olun her şeye de kulak asmayın.Bu konuda sizi en iyi yönlendirecek kişinin doktorunuz olduğunu unutmayın.Annenizin desteğinden de yaralanın, ancak iç sesinizi dinlemekten de vazgeçmeyin.

 

ANİ GELİŞMELERE HAZIRLIKLI OLUN

Her hamileliğin ayrı bir hikayesi var.Erken doğum,aniden gelen sancılar,rutininizden farklı gelişen semptomlar derken farklı şeylerle karşılaşabilirsiniz.Korkmayın.Hepsi bu mucizevi dönemin bir parçası.Dokuz ay süresinde her şey yolunda gidebilir ve hiçbir sıkıntı yaşamayabilirsiniz.Ancak yaşama ihtimaline karşı da hazırlıklı olun.Unutmayın, her anne bu dönemde benzersiz hikayelere imza atıyor.Siz de o annelerden biri olacaksınız.

 

DEĞİŞİKLİKLERE BARIŞIN

Kocaman bir göbeğe ve şişkin göğüslere hazırlıklı olduğunuzu tahmin ediyoruz.Ancak vücudunuzdaki değişikler bunlarla bitmiyecek.Saçlarınız kalınlaşabilir,bazı bölgelerde derinizin karardığını görebilirsiniz,ayaklarınız bir numara büyüyebilir,yüzünüzde yağlanma olabilir.Endişe etmeyin.Bunlar sadece bir süreliğine olacak.Doğumdan bir kaç ay sonra çoğundan eser kalmayacak.Karın bölgenizde oluşabilecek çatlakları ortadan kaldırmak içinse tonlarca formül var.Bunları uygulayarak eski formunuza hızla kavuşabilirsiniz.

 

TEKNOLOJİDEN FAYDALANIN

Bebeğin gelişimini gösteren uygulamalar artık çok gözde.Sizde telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kısa süreli bir arama yapıp,size en doğru bilgiyi verecek bebek gelişimi uygulamalarına abone olun.bilgilerinizi kaydedin ve evin yeni konuğunun gelişiminden haberdar olun.Böylelikle siz de gün gün, hafta hafta kendi bedeninizde oluşabilecek değişiklikler konusunda önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

KİTAP ALIŞVERİŞİNE ÇIKIN

Baştan uyaralım: hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren üzerinize çöken şaşkınlık kolay kolay geçmeyecek.Hatta bu mucizevi olayın büyüklüğünü bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başladıktan sonra daha iyi anlayacaksınız.Haliyle "nasıl olacak bu işler?" sorusunu sık sık sorabilirsiniz.Bu dönemde en rahatlatıcı etkinliklerden biri de bebek bakımıyla ilgili kitap okumak.Piyasada tonlarca kitap bulabileceğiniz için en doğrusu büyük bir kütüphaneye uğrayıp hamilelik ve bebek bakımı kitaplarına göz atmak olacak.İlk okumada kafanız karışsa da emin olun bir süre sonra bunların hepsini içgüdüsel olarak yapıyor olacaksınız.

Ayşenur Taşkın

Anne/Mutemet

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.
HÜKÜMETTEN MEMURA ZAM AÇIKLAMASI
HÜKÜMETTEN MEMURA ZAM AÇIKLAMASI
Yaklaşık 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren memur emeklisi zammı toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet teklifini açıkladı.
PTT 2500 MEMUR ALIMI
PTT 2500 MEMUR ALIMI
2017 PTT memur alım ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı belli oldu.
BODRUM'DA KORKUTAN DEPREM
BODRUM'DA KORKUTAN DEPREM
Bodrum'da Saat 08.18'de meydana gelen depremin büyüklüğü 4,6 olarak açıklandı.
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül’de başlayacak olan Kurban Bayramı’nın ardı ardına gelmesi sebebiyle arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi ihtimali ortaya çıktı.
408 BİN MEMUR EMEKLİSİNE MÜJDE
408 BİN MEMUR EMEKLİSİNE MÜJDE
Anayasa Mahkemesi 1988’de emekli olan Yeşiltepe’ye emekli ikramiyesi için enflasyon kaynaklı 10 bin 372 TL ‘değer kaybı’ tazminatı ödenmesine karar verdi. Aynı durumda 408 bin memur emeklisi bulunuyor.
MEMUR-SEN'İN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
MEMUR-SEN'İN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yürütülecek 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, “Teklifimiz 3 alternatif şekilde ama 3 alternatif teklifimizin bir tek amacı var o da kamu görevlilerinin, kamu gücünü yükseltmek, açlık sınırının bin 600 TL olduğu, yoksulluk sınırının 4 bin 100 TL rakamlarında bulunduğu bir zeminde refah seviyesinde ücret alacağımız bir toplu sözleşme olsun” dedi.
BAKAN'DAN MEMUR ZAM AÇIKLAMASI
BAKAN'DAN MEMUR ZAM AÇIKLAMASI
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memurun zam pazarlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR
BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR
Benzin ve motorine 1 Ağustos'tan itibaren 11 kuruş zam bekleniyor.
İSTANBUL SELE TESLİM OLDU! METEOROLOJİ UYARDI
İSTANBUL SELE TESLİM OLDU! METEOROLOJİ UYARDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki farklı bölgelerde 20-25 dakika etkili olan şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.
MEMUR ALIMI DEĞİŞİYOR ARTIK...
MEMUR ALIMI DEĞİŞİYOR ARTIK...
Memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren bu haberde artık memur olmak için bazı değişikler yapılıyor
ÇOK SAYIDA TRAFİK POLİSİ GÖZALTINA ALINDI
ÇOK SAYIDA TRAFİK POLİSİ GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekipleri 97 kişiyi gözaltına aldı.
7 BİN BEKÇİ ALIM ŞARTLARI
7 BİN BEKÇİ ALIM ŞARTLARI
Resmi Gazete'de yayımlanan 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadro ihdası yapıldı.
2017 Yılında Kamu Görevlileri Ve Emeklilere Yapılan Zamlar
2017 Yılında Kamu Görevlileri Ve Emeklilere Yapılan Zamlar
2017 yılında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında yapılan artışlar, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme ile belirlenmiştir. Bu kapsamda;
YENİ POLİS ŞAKA KURBANI
YENİ POLİS ŞAKA KURBANI
Antalya’da henüz 23 günlük polis memuru kaza ile arkadaşı tarafından vurularak hayatını kaybetti.
90 BİN CAMİDE SALALAR OKUNDU
90 BİN CAMİDE SALALAR OKUNDU
Türkiye’nin 81 ilindeki 90 bin camide salalar okundu.
2017 Uzman Çavuş maaşları ne kadar?
2017 Uzman Çavuş maaşları ne kadar?
Uzman Çavuş adaylarının maaş durumları,sosyal güvenceleri hakkında bilgiler aktaracağız.
15 TEMMUZ GÜNÜ RESMİ TATİL OLARAK KABUL EDİLDİ Mİ?
15 TEMMUZ GÜNÜ RESMİ TATİL OLARAK KABUL EDİLDİ Mİ?
Vatandaşlar arasında merak edilen sorulardan biri olan 15 Temmuz'un resmi tatil olup olmayacağı açıklığa kavuştu.
FARKLI İLLERDE GÖREV YAPAN ÇİFTİN AÇTIĞI DAVADAKİ KARAR EVLİ MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR
FARKLI İLLERDE GÖREV YAPAN ÇİFTİN AÇTIĞI DAVADAKİ KARAR EVLİ MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR
Balıkesir' görev yapan ebe , eşinin görev yerine yakın olması nedeniyle Altıeylül ve Karesi ilçelerine tayin talebinde bulundu.Talebin reddedilmesi üzerine sendika tarafından dava açıldı.
ARKADAŞININ BEBEĞİNE CAN OLDU
ARKADAŞININ BEBEĞİNE CAN OLDU
Hemşire Makbule Yüksel Hardal 3 yaşınki yeğenini lösemiden kaybetmenin acısını yaşarken arkadaşının 6 aylık bebeğine karaciğer vericisi olarak can aşıladı.
BURSA ÜMİTALAN KÖYÜNDE HOBİ VE YATIRIMLIK SATILIK TARLA
BURSA ÜMİTALAN KÖYÜNDE HOBİ VE YATIRIMLIK SATILIK TARLA
Bursa Ömitalan Köyünde Acil Satılık Tarla
KURAN ÖĞRENMEK İSTEYEN ESNAFIN AYAĞINA GİDEREK KURAN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYOR
KURAN ÖĞRENMEK İSTEYEN ESNAFIN AYAĞINA GİDEREK KURAN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYOR
Aydın'da 26 yıldır imamlık yapan 47 yaşında ki imam Gazanfer Arslan,boş zamanlarında kapı kapı dolaşarak esnafa kuran öğretiyor.
HEMŞİRE SEVGİLİYE SU ALTINDA UNUTULMAYACAK EVLİLİK TEKLİFİ
HEMŞİRE SEVGİLİYE SU ALTINDA UNUTULMAYACAK EVLİLİK TEKLİFİ
Bodrum'da turizm işi yapan Serdar Ataman,su atında sevgilisine unutamayacağı bir evlilik teklifinde bulundu.
KRAKOW HER DAİM ÇOK GÜZEL
KRAKOW HER DAİM ÇOK GÜZEL
KRAKOW VE ŞEHRİN KALBİ "KAZİMİERZ"
HEMŞİRE ANNE İLE POLİS BABANIN EN ACI ANI
HEMŞİRE ANNE İLE POLİS BABANIN EN ACI ANI
Ankara'da 13 katlı apartmanın 9. katında oturan Çevik çiftinin 3.5 yaşında ki çocukları balkondan düşerek hayatını kaybetti.
EN UZUN KELİME YARIŞMASI
EN UZUN KELİME YARIŞMASI
10 dilde yayın yapan Euronews kanalı en uzun kelime yarışması düzenledi.Yarışmada birincilik Türkçe'nin oldu.
BİREYSEL EMEKLİLİKTEN AYRILIŞ ORANI ŞAŞIRTTI
BİREYSEL EMEKLİLİKTEN AYRILIŞ ORANI ŞAŞIRTTI
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bireysel Emeklilik Sistemi(BES) ile ilgili olarak yaptığı açıklamada sistemden çıkış oranlarının yüzde 52 olduğunu söyledi.
BOKEH FOTOĞRAFÇILIK
BOKEH FOTOĞRAFÇILIK
Romantik arka planlar,eğlenceli kareler,çarpıcı sonuçlar .Yeni nesil fotoğrafçıların en etkin kullandıkları tekniklerden biri olan BOKEH bu yazımızda incelememiz altında.
BURSA'DA SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN POLİKLİNİKLERE BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ
BURSA'DA SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN POLİKLİNİKLERE BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ
Dünya Sigarasız Günü aktiviteleri kapsamında, Bursa Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda plaket töreni ve panel düzenlendi.
HEM CÜZDANINIZI HEM DE ELEKTRONİKLERİNİZİ KORUYUN
HEM CÜZDANINIZI HEM DE ELEKTRONİKLERİNİZİ KORUYUN
Tasarruf evden başlar.elektrikli ev aletlerini kullanarak.dikkat edeceğiniz detaylarla ömrünü uzatabilir hem de bütcenize katkıda buluna bilirsiniz.
OKSİJEN MASKESİ TAKILIYKEN SİGARA İÇMEYE ÇALIŞAN HASTA KENDİNİ YAKTI
OKSİJEN MASKESİ TAKILIYKEN SİGARA İÇMEYE ÇALIŞAN HASTA KENDİNİ YAKTI
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) hastası 76 yaşında ki Hasbi A, oksijen maskesiyle birlikte sigara içmeye çalışınca oksijenin alev almasıyla bir anda alevler içinde kaldı.
GÖRÜŞÜLEN YENİ TALEPLERE GÖRE MEMURLAR FAZLADAN İZİN YAPABİLECEK
GÖRÜŞÜLEN YENİ TALEPLERE GÖRE MEMURLAR FAZLADAN İZİN YAPABİLECEK
Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda gündeme gelmesine karar verilen izin konusu kabul görürse memurlar fazladan izin yapabilecekler.
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KAMUDA KATILDI
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KAMUDA KATILDI
Türkiye'de devam eden istihdam seferberliğine kamuda katıldı.
FRANSADA DOKTOR AÇIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BAKIN NE YAPTILAR
FRANSADA DOKTOR AÇIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BAKIN NE YAPTILAR
Laigneville Belediyesi'nin Başkanı Christophe Dietrich, belediyesinin görev yetkisinin olduğu bölgede doktor açığına dikkat çekmek için ilginç bir karara imza atttı.
EVE BEBEK GELİYOR HER ŞEYE HAZIRLIKLIMISINIZ ?
EVE BEBEK GELİYOR HER ŞEYE HAZIRLIKLIMISINIZ ?
Uzun zamandır bir bebeğin hayalini kuruyordunuz ve nihayet o müjdeli haberi aldınız.Peki şimdi ne olacak?
29 NİSAN  2017 AÇIĞA ALINMA VE GERİ İADE KHK'SI YAYINLANDI
29 NİSAN 2017 AÇIĞA ALINMA VE GERİ İADE KHK'SI YAYINLANDI
OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI TEDBİRLER ALINMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME
ÇALIŞANLARDAN YAPILAN GELİR VERGİSİ KESİNTİLERİNİN GELİRİ ORANINDA YAPILMASI İÇİN DAVA AÇILDI
ÇALIŞANLARDAN YAPILAN GELİR VERGİSİ KESİNTİLERİNİN GELİRİ ORANINDA YAPILMASI İÇİN DAVA AÇILDI
Memur ve işçilerden alınan gelir vergisi kesintilerinin çalışanların geliri oranında yapılması için Maliye Bakanlığı'na Enerji Bir-Sen'in yaptığı başvuru olumsuz sonuçlandı. Enerji Bir-Sen konuyu mahkemeye taşıdı.
MEMURLAR OFFLİNE MODA GEÇMEDEN ÖNCE
MEMURLAR OFFLİNE MODA GEÇMEDEN ÖNCE
Hafta sonu her şeyden ve teknolojiden uzak bir kaçamak yapmanın kuruyorsunuz.Tam da mevsimi.
KIDEM TAZMİNATI VE MEMUR ANNEYE ÇALIŞMA İLK ADIM ATILIYOR
KIDEM TAZMİNATI VE MEMUR ANNEYE ÇALIŞMA İLK ADIM ATILIYOR
Pazartesi günü yapılması planlanan Bakanlar Kurulu'nda memur anneye yarım gün çalışmasından kıdeme kadar özlük haklara ilişkin çözüm takvimi ortaya konulacak
Obezite Şişmanlık Nedir ?
Obezite Şişmanlık Nedir ?
Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.
Topuklu Kadınlar Sahaya İniyor
Topuklu Kadınlar Sahaya İniyor
Projesi kapsamında 1'i hakem 21 kadın, Bursa’da kanser hastası olan bir anneye destek olmak amacıyla halı sahada futbol maçı oynadı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Kadın ve Ssğlık
ÇOCUKLARIN YANINDA SİGARA İÇMENİN ZARARLARINI BİLİYORMUSUNUZ ?
ÇOCUKLARIN YANINDA SİGARA İÇMENİN ZARARLARINI BİLİYORMUSUNUZ ?
Çocuklarımızın sigara dumanına uzun süre ya da kısa süre maruz kalması arasında fark yoktur.
KADIN VE BESLENME
KADIN VE BESLENME
Sağlıklı bir kadının günlük alması gerekli besinler ve miktarları nelerdir? Aşağıdaki Besin Grupları ve Sağlıklı Beslenme Tabağı ile bunu açıklamaya çalışalım.
SEÇİLİRSE AMERİKA'NIN İLK MÜSLÜMAN VALİSİ DOKTOR SAYED OLACAK
SEÇİLİRSE AMERİKA'NIN İLK MÜSLÜMAN VALİSİ DOKTOR SAYED OLACAK
Amerika'nın Michigan eyaletinde vali adayı olan 32 yaşındaki doktor ve halk sağlığı aktivisti Abdulrahman Mohamed el-Sayed,seçilirse ülkenin ilk Müslüman valisi olacak.
KANSER HASTALARININ AKININA UĞRAYAN KÖY
KANSER HASTALARININ AKININA UĞRAYAN KÖY
Osmanlı Döneminde hasta olan şehzadelerin sağlıklarına kavuşmaları için gönderildikleri mahalle kanser hastalarının akınına uğruyor.
15 TEMMUZ GECESİ MİLLETİN DEVLEŞTİĞİ GECEDİR
15 TEMMUZ GECESİ MİLLETİN DEVLEŞTİĞİ GECEDİR
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin önlenmesinde büyük katkı sağlayan protestoların simgelerinden biri olan Şerife Boz, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı.
ROBERT DE NİRO'DAN AŞILAR İLE İLGİLİ GERÇEĞİ YAZANA ÖDÜL
ROBERT DE NİRO'DAN AŞILAR İLE İLGİLİ GERÇEĞİ YAZANA ÖDÜL
ABD'li ünlü aktörden çılgın teklif.Ünlü aktör çocuk aşıları ile ilgili gerçeği yazan gazetecilere 100 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
23°C / 12°C
Durum
Sisli
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:46
Güneş
07:13
Öğle
12:56
İkindi
15:55
Akşam
18:27
Yatsı
19:47
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21