Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 03 Mayıs 2017 19:20:02 Tarihinde eklenmiştir.

İRAN'LI HEMŞİRE FUTBOL SEVGİSİNDEN VAZGEÇMİYOR

Ailesi ile İran'dan Zonguldak'a göç eden hemşire Zahra Solgi, futbol tutkusundan vazgeçmiyor.Gençlik Merkezispor ile idmanlara çıkan Solgi, futbol bilgisi,çabukluğu ve süratiyle dikkat çekiyor.


 

 

İran'dan ailesi ile birlikte Zonguldak'a taşınan İranlı 35 yaşındaki hemşire Zahra Solgi, futbol tutkusunu Zonguldak’ta da sürdürüyor. İran’da 15 yıl aktif futbol oynayan ve Perspolis Kadınlar Salon 1. Lig takımında forma giyen ve Zonguldak’a yerleştikten sonra, boş zamanlarında çocuğu ile birlikte okul bahçelerinde top oynayan hemşire Solgi, komşularının da desteği ile Kadınlar 3. Futbol Ligi’nde mücadele eden  Zonguldak Gençlik Merkezispor'un  Kadın Takımı Antrenörü Selim Oral ile tanıştı.

 

PROSEDÜRLER TAMAMLANIRSA GELECEK SEZON TAKIM KAPTANI OLARAK TAKIMDA YER ALACAK


2 haftadır takımla antrenmanlara çıkan futbol bilgisi,çabukluğu ve süratiyle dikkat çeken Zahra Solgi,, takıma hızlı bir şekilde ayak uydurdu. Solgi, takım arkadaşları tarafından da sevilen bir isim haline geldi.Prosedürler tamamlanmadığı için takımda yer alamayan ancak antrenmanlara çıkabilen , hemşire Zahra Solgi’ye Zonguldak Gençlik Merkezispor Antrenörü Selim Oral, prosedürlerin  tamamlanması durumunda gelecek sezon takımın kaptanı olarak sahada görev vermeyi düşünüyor.
İki senedir Zonguldak'ta yaşadığını kaydeden Zahra Solgi, "15 sene önce futbolu öğrendim. Bir oğlum var. Eşim de İngilizce öğretmeni. Ben de İran’da hemşireydim. İran’da 15 sene futsal oynadım. İki senedir buradayım. Burada böyle bir tesis olduğunu sonradan haberim oldu. Selim hoca ile tanıştım. Yeteneğimi izlediler. Beğendiler. Türkiye’den arkadaşlarım çok iyi. Türkçe iyi değil ama arkadaşlarımla anlaşıyoruz. Burada bir iş yapmıyorum. Futbol oynuyorum" dedi.

 

İran’da Perspolis takımından lisansı almaya çalışacaklarını belirten takım antrenörü Selim Oral, "5 yıldır bu takımı çalıştırıyorum. Zahra hanım ile de arkadaşlar sayesinde tanıştım. Bir arkadaşım okul bahçesinde kendisini futbol oynarken görmüş. Bana kendisinden bahsetti. Geldi tanıştık. Takıma adapte oldu. Türkçesi az da olsa iyi anlaşıyoruz. Yüreği temiz bir arkadaşımız. Aramızda görmek istiyoruz her zaman. Şu an 3. Lig 2. Grup’tayız. Son iki maçımız kaldı. İran’da Perspolis diye bir takımda lisansı varmış. O lisansıyla ilgili ikili iletişimlerle prosedürü yerine getirip lisansı almaya çalışacağız" dedi.


 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap