Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 02 Mayıs 2017 05:50:27 Tarihinde eklenmiştir.

DOKTORLA ACİL SERVİSTE TARTIŞINCA ACİLDE ÇALIŞMA CEZASI VERİLDİ

Acil serviste doktorla tartışan hasta yakını doktorun şikayeti ile başlatılan adli süreç sonunda acil serviste 5 gün çalışma ve gözlem yapma cezasına çarptırıldı.


 

 

İzmir'de Karşıyaka Devlet Hastanesinin acil servisinde görevli doktoru  tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında adli süreç başlatılan Selman Demir'e, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesinin acil servisinde 5 gün boyunca 15.00 ila 19.00 saatleri arasında 4 saat boyunca çalışma cezası verildi.

 

DURUMA FAZLA SİNİRLENDİM

 

 

Selman Demir acil serviste çalışma cezası almasına neden olan olayın duruma fazla sinirlenmesinden kaynaklandığını belirterek," Yapılan işlemler bana yanlış geldi. Hastam durumu acil olmasına rağmen fazla bekletildi. Orada acil bölümde doktorla tartıştık. Tedavi etmek istemediğini düşündüm, bu duruma fazla sinirlendim. Ağız dalaşı yaşadık sonra hastaneyi terk ettim. Doktor da benden şikayetçi oldu." dedi.

 

Doktorun yaşananlardan sonra Demir'den şikayetçi olarak Karşıyaka 5. Asliye Ceza Mahkemesinde hakkında "ölümle tehdit" davası açıldı. 6 ay hapisle para cezası alan Demir, bir üst mahkemenin cezayı bozmasıyla her iki taraf da uzlaşmaya karar verdi.

 

Uzlaştırma teklifleri olarak para cezası yada hastanede çalışması tekliflerinden hastanede çalışmayı seçen Demir, "Karşıyaka 5. Asliye Ceza Mahkemesinin kararına itiraz ettim çünkü tehdit etmedim. Haklı olduğum için kararı bozup uzlaştırma sundular. Seçenekler arasında 4 bin lira para cezası vardı, ben hastanede çalışmayı tercih ettim. Hastaların isteklerini, psikolojilerini ve çalışanların yaşadıklarını da görmek istedim. 5 günlük bu sürede acilin bölümlerinde gözlem yapıyorum. Sağlık işlerine girmiyorum ama gelen hastalara yönlendirme konusunda yardımcı oluyorum, hemşirelere yardım ediyorum, çay servisi yapıyorum."dedi.

 

BUGÜN OLSA TARTIŞMAZDIM

 

Hastanede çalıştığı sürede kulak ağrısı şikayeti ile gelen bazı hastaların kalp krizi geçiren hastaların önüne geçmeye çalıştığını gördüğünü anlatan Demir, "Biz tek kişi olarak geliyoruz ama onlar 300-400 belki bin hastayla uğraşıyorlar. Herkesin birbirini anlaması gerekiyor. Bence her vatandaşın senede bir gün bu tarz yerlerde çalışması gerekiyor. Bu cezadan bir şey öğrendim insanların birbirini anlayışla karşılaması, daha acil durumdaki hastalara öncelik vermesi lazım. Bugün olsa tartışmazdım."dedi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap