Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 28 Nisan 2017 19:41:39 Tarihinde eklenmiştir.

RADYOLOJİ TEKNİKERLERİ HASTA VE HASTANIN YAKINLARI TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Sağlıkçılara uygulanan şiddet devam ediyor. Mersin Devlet Hastanesi’nde görev yapan Radyoloji Teknikerleri hasta ve yakınları tarafından darp edildi.

 

 

Mersin Devlet Hastanesi’nde Radyoloji Teknikerleri Selçuk Solmaz ve Mürüvet Bulut, hasta ve yakınları tarafından darp edildi.

 

Hasta ve hasta yakınları tarafından darp edilen Radyoloji Teknikeri Selçuk Solmaz yaşanan olayla ilgili olarak, “MR’Da çalışıyorum, yanımda tomografi cihazı var. 5 metrekarelik alanda çalışıyoruz. Tomografi hastası geldi, ‘Biraz bekleyin, arkadaş şimdi gelecek’ dedim. O sırada ben MR’a hasta aldım. Hasta yine geldi, ‘Ne zaman gelecekler’ diye bağırmaya başladı. Hastanın çok acil bir durumu yok. Ben sakin davrandım. Birkaç dakika sonra hasta yakını küfretmeye başladı. Daha sonra hasta bağırmaya çalıştı. O sırada diğer hastaların işlerini yürütmeye çalışıyorum. Hasta yakınına, ‘Niye bağırıyorsun amcacım’ dedi. Hasta ve hasta yakınları darp etmeye başladı. Yüzümde ve kolumda, belimde incinme var. Başım ve diz kapaklarımda ağrım var. Çalışma arkadaşım Mürüvet Hanım da darp edildi. Beyaz kod verdik. Daha sonra karakola gittim, şikayetçi oldum” dedi.

 

SAĞLIKTA ŞİDDETİN SON BULMASI İÇİN CAYDIRICI CEZALARIN VERİLMESİ GEREKLİ

 

Sağlık camiası ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulunan ve sağlıkta şiddetin son bulması için artık caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini belirten TÜMRAD-DER Genel Başkanı Heybet Aslanoğlu “Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı biraraya gelip sağlıkta şiddetin son bulması için acil önlemler almalı. Derneğimiz bu sorunun çözülmesi için üzerine düşen çalışmaları yapıyor, yapmaya da devam edecektir” açıklamalarında bulundu. 

 

Aslanoğlu, ayrıca şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına dernek olarak hukuki destek vereceklerini belirtti. 

Kaynak:Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Özel Haber


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap