Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 19 Nisan 2017 05:40:52 Tarihinde eklenmiştir.

BİREYSEL EMEKLİLİK KATKI PAYI DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

Ziraat Bireysel Emeklilik katkı payı değişiliği kesinti oranı değişikliği

BİREYSEL EMEKLİLİK KATKI PAYI DEĞİŞİKLİĞİ  İŞLEMLERİ -KESİNTİ ORANI DEĞİŞİKLİĞİ

Bireysel emeklilik sisteminde maaşınızın SGK matrahının en az %3 oranında kadar kesinti yapılır.Fakat Bireysel emeklilik sistemine dahil olan sağlık personeli bu %3 kesinti oranı kendi isteği ile artırabilir.Kesinti oranını artırmak isteyen sağlık çalışanları aşağıdaki işlemleri sırası ile takip edebilir.

 

Ziraat Emeklilik Bireysel İnternet Şubesi

Değerli Katılımcımız, Otomatik Katılım Sistemi içerisindeki sözleşmenize ait Katkı Payı Değişikliği talebinizi aşağıdaki kanalları kullanarak hızlı, kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

1)Ziraat Emeklilik web sitesinde (www.ziraatemeklilik.com.tr) yer alan Bireysel İnternet Şubesi giriş butonuna tıklanır.

 

2)Açılan ekrana T.C. Kimlik Numarası, sistemde kayıtlı olan cep telefon numarası ile bilgisi girilir, cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifre bilgisi girildikten sonra “Giriş” butonuna tıklanır.

 

 

 

3)Sistemde kayıtlı olan cep telefonu bilginiz güncel değil ya da tanımlı değil ise giriş ekranında yer alan “Telefon numaranızı eklemek/güncellemek için tıklayınız.” alanından cep telefonu güncellemesi yapılır

 

 

4)Ziraat Bireysel İnternet Şubesi’ne güvenli bir şekilde giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfada yer alan sol menü adımlarından “Değişiklik ve Talepler” butonuna tıklanır.

 

 

 

5)Ekranda açılan sözleşmelerden otomatik katılım kapsamındaki sözleşme seçilir ve sağ alt menüde yer alan Katkı Payı Değişikliği butonuna tıklanır.

 

6)Açılan ekranda Ekranda açılan sözleşmelerden Otomatik Katılım kapsamındaki sözleşme seçilir ve sağ en alt köşede yer alan “Yeni katkı payı kesinti oranını giriniz” kutucuğundaki alana tıklanır ve işlem gerçekleştirilir.

 

Ziraat Emeklilik Mobil Şube Mobil Şube kanalı üzerinden dilediğiniz zaman cep telefonu veya tabletinizle cayma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

1)-Android veya iOS işletim sistemine sahip cep telefonu ve tablet cihazından Google Play veya App Store üzerinden Ziraat Emeklilik Mobil Şube uygulaması indirilir.

 

2)Uygulama üzerinde yer alan “Kullanıcı Girişi” alanından T.C. Kimlik Numarası, sistemde kayıtlı olan cep telefon numarası ile birlikte güvenlik kodu bilgisi girildikten sonra “Giriş” alanına tıklanır. Dilerseniz alt tarafta bulunan “Beni Hatırla” butonunu aktive ederek sistemin bilgilerinizi hatırlayıp bir sonraki girişinizde sizi tanımasını sağlayabilirsiniz.

 

3)Açılan ana sayfa üzerinde sol üst köşede yer alan üzerinde üç adet çizgi şeklindeki menü ağacına tıklanır.

 

4)Açılan menü üzerinde “İşlemler” menüsü altında yer alan “Katkı Payı Tutarı Değişikliği” butonuna tıklayarak yeni katkı payı tutarı kesinti oranınızı belirleyebilirsiniz.

 

 

BİREYSEL EMEKLİLİK CAYMA ÇIKMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ? TIKLAYIN

BİREYSEL EMEKLİLİK FAİZLİ FAİZSİZ FON DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA TIKLAYIN

FACEBOOK GRUBUMUZDA SORULARINIZ MAAŞ PROFESYONELİ MUTEMETLER TARAFINDAN CEVAPLANDIRILMAKTADIR.KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap