Bu haber 21 Nisan 2017 18:55:59 Tarihinde eklenmiştir.

MEMURLAR OFFLİNE MODA GEÇMEDEN ÖNCE

Hafta sonu her şeyden ve teknolojiden uzak bir kaçamak yapmanın kuruyorsunuz.Tam da mevsimi.

MEMURLAR OFFLİNE MODA GEÇMEDEN ÖNCE

 

Hafta sonu her şeyden ve teknolojiden  uzak bir kaçamak yapmanın hayalini kuruyorsunuz.Tam da mevsimi.Gideceğiniz yeri belirlediniz, ihtiyacınız olanları bir çantaya doldurdunuz. ve yollara düştünüz. Macera başlıyor iste senaryonun kırılma anı da burası. Ya mucizevi bir terapi ya da ''Ben nerede yanlış yaptım?" dedirtecek bir deneyim. Offline moda geçmeden önce bazı önlemler almakta fayda var.Her gün yanıtlamak zorunda olduğunuz e-mailler, yaptığınız onlarca telefon konuşması, sayısız WhatsApp sonra teknolojiyle aranıza mesafe koymak istiyor olabilirsiniz, haklısınız. Çünkü bilim insanları aynen bunu öğütlüyor. Telefona, sosyal medyaya bağımlı yaşamak, modern insanın en büyük handikaplarından biri. Ancak hafta sonu şehirden uzak, doğanın kucağında bir kamp yapmayı planlıyorsanız, teknolojiden tamamen vazgeçmek biraz riskli olabilir.

 

Beklenmedik acil bir durumda kimseye ulaşamamak kimsenin isteyeceği bir durum değil. Bu sebeple, yola çıkmadan önce yanınıza alacaklarınızı gözden geçirmekte yarar var. Örneğin, daha önce gitmediğiniz bir yeri keşfetmeyi planlıyorsanız yanınıza navigasyon cihazı alın.Bunun haricinde, telefonunuzu asla evde bırakmayın. Doğayla baş başayken bu cihazları şarj edecek noktalar bulamayabilirsiniz; bu nedenle, yola çıkmadan önce elinizdeki cihazları şarj edin ve yanınıza mutlaka ekstra taşınabilir şarj cihazı alın. Elbette bu cihazların çalıştığından emin olun.

 

Kampa giderken cebinizdeki paralardan olmazsa olmazları olacak. Eğer doğayla baş başa kalma niyetiyle yola çıkıp, hiç bilmediğiniz bir yerin ortasında kalakalmak istemiyorsanız gereksiz yere risk almayın.

 

EKİPMAN ÖNEMLİ

Güvenli bir kaçamak için en önemli şey doğru ekipmanla yola çıkmak. Bunun içinde öncelikli olarak ne kadar süreyle ve hangi koşullarla kamp yapacağımıza karar verin. Bulunduğunuz mevsimi de dikkate alarak ihtiyaç listenizi gözden geçirin.

 

KAMP ÇANTASI

Piyasada kapasitesine göre çok farklı alternatiflerde kamp çantası bulmak mümkün.Büyüklüğünü yanınıza alacağınız eşyaya göre seçin. Ancak esnek ve sırta göre ayarlanabilmesine dikkat edin.Zira yürüyüş sırasında konforsuz bir çanta baş belasına dönüşebilir. Dikişlerine mutlaka dikkat edin.Dayanıklı bir çantayla çok şey taşıyabilirsiniz. Yanda ekstra gözleri, mat yada uyku tulumunu bağlayacağınız bir kemeri, termos için bir bölümün olması da işlerinizi kolaylaştıracaktır.Çantayı yerleştirirken de ağır eşyaları en alta koymayı unutmayın.Kamera,fotoğraf makinesi gibi hassas cihazları mutlaka üst kısma yerleştirin ve sakın termosu çantanın içine koymayın

 

KAMP ÇADIRI

Özellikle bahar aylarında ıslak iklimlere sahip olduğumuzdan siz siz olun,çadırınızı nefes alabilen kumaştan ve çift katlı olanlardan tercih edin. Bu sayede hava yağmurlu, rüzgarlıda olsa, içerde güvenle konaklıya bilirsiniz. Yazın kamp yapmak istediğinizde  ise iç çadırı çıkarıp tek katı kullanmanızı öneririz. Çadırların çoğu naylon kumaştan yapıldığından içeride yanıcı şeyler tutmayın. Yemekleri dışarıda yapın, aydınlatma için mum kullanmayın.

 

TREKKİNG AYAKKABISI

Eğer kampa gündelik hayatınızda kullandığınız spor ayakkabıyla gitmeyi planlıyorsanız,hemen vazgeçin. Emin olun, sizi büyük bir acıdan kurtarmış olacağız.Değişken zeminlerde uzun yürüyüşler yapmayı planlıyorsanız, spor ayakkabılar bunun için uygun değil.Bunun için uygun değil. Bunun için en uygun ayakkabı bileklerinizi yukardan kavrayak ekstra konfor sağlayan trekking ayakkabılarıdır. Bunlar aynı zamanda özel tabanları dolayısıyla yerdeki taş yada kayaları hissettirmez, patika gibi yerlerde kaymadan yürümenizi sağlar.Yağmurda, çamurda yürümeyi planlıyorsanız da bu ayakkabılarla içiniz rahat olsun.Zira trekking ayakkabıları malzemeleri sayesinde su geçirmez ama ayağınızın hava almasını sağlar.

 

DÖNÜŞÜ UNUTMAYIN

Hiç kuşkusuz ki kampa giderken yatacağınız yerin, eşyalarınızın ve ayakkabılarınızın önemi büyük. Ancak bunlar haricinde unutmamamız gereken şeyler de var. Uyku tulumu, mat, mevsime göre üzerinize ekstra polar kazak, termos,baş lambası, çok amaçlı çakı da en önemlileri arasında.Ağırlıktan kaçının , eğer planınız 2 günlük bir kaçamaksa, mümkün olduğu kadar az kıyafetle yola çıkın.

 

Döndüğünüzde bol beğenili #tbt'ler yapmak istiyorsanız elektronik ekipmanınızı hafife almayın. Akıllı telefonlar bu anlamda yeterli olmayabilir. Zira telefonunuzun bol fotoğraf çekmek için kullanmamanızı öneririz.Ne kadar profesyonel çekim yapmak istediğiniz size kalmış.Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun kamerayı seçin .Koruyucu kılıfını ya da çantasını,pillerini ihmal etmeden  yola çıkın . Profesyonel çekim yapmak istiyorsanız,tripodunuzu da kamp çantasının kenarına asabilirsiniz. Eğer yüksek ve daha ıssız ortamlarda kamp yapmak niyetindeyseniz, tavsiyemiz yanınıza bir de teleskop alıp yıldızları keşfetmeniz. Eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız ise meteor yağmuru tarihlerini takip edin.

 

BU UYGULAMALAR HAYAT KURTARIR

WEATHER CHANNEL

Telefonunuzda mutlaka bir hava durumu uygulaması olmasına özen gösterin.İster Weather Channel, isterseniz Türkçe bir uygulama. Önemli olan lokasyon bazlı bilgi veriyor olması. Bunlara ek olarak nem oranı,yağış durumu,rüzgarın şiddetiyle ilgili bilgi verenler de sizi beklenmedik koşullara hazırlar.

 

TÜRKİYE'DE KAMP ALANLARI

Yanlış okumadınız biraz uzun olsa da bu bir uygulama adı ve eğer Türkiye sınırları içinde kamp yapmayı planlıyorsanız, yola çıkmadan önce bu uygulamayı mutlaka telefonunuza indirin. Tek başınıza kamp yapmaktan çekiniyorsanız, bu uygulama üzerinden konumunuza en yakın kamping alanlarını bulabilirsiniz.Konumları, genel özellikleri ve iletişim bilgileri çabası.

 

MAPS.ME

Yanınızda bir navigasyon cihazı yoksa en azından Maps.Me uygulamanız olsun.Doğayla baş başa kaldığınızda internetinizin olma ve Google Map'in yerinizi saptayamama olasılığına karşı bu uygulama hayatınızı kurtarabilir.Çevrimdışı olarak çalışan uygulamada dünyanın dört bir yanında yönünüzü bulabilirsiniz. Ancak gideceğiniz yerin haritasını yola çıkmadan indirmeyi unutmayın.

 

KNOTS GUIDE

İlk defa kampa gidecekler için bulunmaz bir uygulama olan Knots Guide, size farklı düğüm atma şekillerini öğretiyor. Özellikle tek başınıza çadır kuracaksanız bu tür bağları bilmeniz gerekecektir. Son dakikada kamp ortamında kriz yaşamak istemiyorsanız bu uygulamaya önceden göz atmakta fayda var. Eğer buna vaktiniz kalmadıysa, kamp ortamında vakit geçirmek için de süper bir seçenek

 

SKYVIEW FREE

Kamp alanında arkadaşlarınızla mesajlaşmaktan, telefonda konuşmaktan ya da internette sörf yapmaktan daha zevkli şeyler olacak.Bunlardan biride gökyüzündeki yıldızları keşfetmek.Bunun için bir gökbilimci olmaya gerek yok.Çevrimdışı da çalışabilen Skyviev uygulamasından yıldızların konumlarını ve rotalarını takip edebilir, yıldızları 3 boyutlu inceleyebilirsiniz.Gece görüşüyle çekeceğiniz fotoğraflar adete oyun gibi.

 

LEAFSNAP

Ormanda yürüyüş yaparken karşınıza çıkan ağaçların türlerini biliyor musunuz? Elbette hepsini bilmenize imkan yok. Kolombiya Üniversitesi'nin hazırladığı leafsnap uygulaması yeşil dünyanın Shazam'ı adeta. Tek yapmanız gereken ağacın yaprağını çekip uygulamada aratmak.Burada öğrendiklerinizi dönüşte arkadaşlarınıza ballandıra ballandıra anlatabilirsiniz.

 

MİLLİ PARKLAR

Tam olarak nereye gideceğiniz konusunda kafanız karışıksa, milli parklar uygulamasına göz atmanızda yarar var.İster şehir seçerek, isterseniz konumuna göre arama yaparak Türkiye deki

milli parklar listesini görebilirsiniz. Uygulama size aktivite alanında da arama yaptırıyor. Olta balıkçılığı, bisiklet turu, doğa yürüyüşü ve buna benzer aktivitelerden birini seçerek nokta atışı da yapabilirsiniz.

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.
HÜKÜMETTEN MEMURA ZAM AÇIKLAMASI
HÜKÜMETTEN MEMURA ZAM AÇIKLAMASI
Yaklaşık 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren memur emeklisi zammı toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet teklifini açıkladı.
PTT 2500 MEMUR ALIMI
PTT 2500 MEMUR ALIMI
2017 PTT memur alım ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı belli oldu.
BODRUM'DA KORKUTAN DEPREM
BODRUM'DA KORKUTAN DEPREM
Bodrum'da Saat 08.18'de meydana gelen depremin büyüklüğü 4,6 olarak açıklandı.
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül’de başlayacak olan Kurban Bayramı’nın ardı ardına gelmesi sebebiyle arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi ihtimali ortaya çıktı.
408 BİN MEMUR EMEKLİSİNE MÜJDE
408 BİN MEMUR EMEKLİSİNE MÜJDE
Anayasa Mahkemesi 1988’de emekli olan Yeşiltepe’ye emekli ikramiyesi için enflasyon kaynaklı 10 bin 372 TL ‘değer kaybı’ tazminatı ödenmesine karar verdi. Aynı durumda 408 bin memur emeklisi bulunuyor.
MEMUR-SEN'İN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
MEMUR-SEN'İN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yürütülecek 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, “Teklifimiz 3 alternatif şekilde ama 3 alternatif teklifimizin bir tek amacı var o da kamu görevlilerinin, kamu gücünü yükseltmek, açlık sınırının bin 600 TL olduğu, yoksulluk sınırının 4 bin 100 TL rakamlarında bulunduğu bir zeminde refah seviyesinde ücret alacağımız bir toplu sözleşme olsun” dedi.
BAKAN'DAN MEMUR ZAM AÇIKLAMASI
BAKAN'DAN MEMUR ZAM AÇIKLAMASI
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memurun zam pazarlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR
BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR
Benzin ve motorine 1 Ağustos'tan itibaren 11 kuruş zam bekleniyor.
İSTANBUL SELE TESLİM OLDU! METEOROLOJİ UYARDI
İSTANBUL SELE TESLİM OLDU! METEOROLOJİ UYARDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki farklı bölgelerde 20-25 dakika etkili olan şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.
MEMUR ALIMI DEĞİŞİYOR ARTIK...
MEMUR ALIMI DEĞİŞİYOR ARTIK...
Memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren bu haberde artık memur olmak için bazı değişikler yapılıyor
ÇOK SAYIDA TRAFİK POLİSİ GÖZALTINA ALINDI
ÇOK SAYIDA TRAFİK POLİSİ GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekipleri 97 kişiyi gözaltına aldı.
7 BİN BEKÇİ ALIM ŞARTLARI
7 BİN BEKÇİ ALIM ŞARTLARI
Resmi Gazete'de yayımlanan 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadro ihdası yapıldı.
2017 Yılında Kamu Görevlileri Ve Emeklilere Yapılan Zamlar
2017 Yılında Kamu Görevlileri Ve Emeklilere Yapılan Zamlar
2017 yılında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında yapılan artışlar, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme ile belirlenmiştir. Bu kapsamda;
YENİ POLİS ŞAKA KURBANI
YENİ POLİS ŞAKA KURBANI
Antalya’da henüz 23 günlük polis memuru kaza ile arkadaşı tarafından vurularak hayatını kaybetti.
90 BİN CAMİDE SALALAR OKUNDU
90 BİN CAMİDE SALALAR OKUNDU
Türkiye’nin 81 ilindeki 90 bin camide salalar okundu.
2017 Uzman Çavuş maaşları ne kadar?
2017 Uzman Çavuş maaşları ne kadar?
Uzman Çavuş adaylarının maaş durumları,sosyal güvenceleri hakkında bilgiler aktaracağız.
15 TEMMUZ GÜNÜ RESMİ TATİL OLARAK KABUL EDİLDİ Mİ?
15 TEMMUZ GÜNÜ RESMİ TATİL OLARAK KABUL EDİLDİ Mİ?
Vatandaşlar arasında merak edilen sorulardan biri olan 15 Temmuz'un resmi tatil olup olmayacağı açıklığa kavuştu.
FARKLI İLLERDE GÖREV YAPAN ÇİFTİN AÇTIĞI DAVADAKİ KARAR EVLİ MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR
FARKLI İLLERDE GÖREV YAPAN ÇİFTİN AÇTIĞI DAVADAKİ KARAR EVLİ MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR
Balıkesir' görev yapan ebe , eşinin görev yerine yakın olması nedeniyle Altıeylül ve Karesi ilçelerine tayin talebinde bulundu.Talebin reddedilmesi üzerine sendika tarafından dava açıldı.
ARKADAŞININ BEBEĞİNE CAN OLDU
ARKADAŞININ BEBEĞİNE CAN OLDU
Hemşire Makbule Yüksel Hardal 3 yaşınki yeğenini lösemiden kaybetmenin acısını yaşarken arkadaşının 6 aylık bebeğine karaciğer vericisi olarak can aşıladı.
BURSA ÜMİTALAN KÖYÜNDE HOBİ VE YATIRIMLIK SATILIK TARLA
BURSA ÜMİTALAN KÖYÜNDE HOBİ VE YATIRIMLIK SATILIK TARLA
Bursa Ömitalan Köyünde Acil Satılık Tarla
KURAN ÖĞRENMEK İSTEYEN ESNAFIN AYAĞINA GİDEREK KURAN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYOR
KURAN ÖĞRENMEK İSTEYEN ESNAFIN AYAĞINA GİDEREK KURAN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYOR
Aydın'da 26 yıldır imamlık yapan 47 yaşında ki imam Gazanfer Arslan,boş zamanlarında kapı kapı dolaşarak esnafa kuran öğretiyor.
HEMŞİRE SEVGİLİYE SU ALTINDA UNUTULMAYACAK EVLİLİK TEKLİFİ
HEMŞİRE SEVGİLİYE SU ALTINDA UNUTULMAYACAK EVLİLİK TEKLİFİ
Bodrum'da turizm işi yapan Serdar Ataman,su atında sevgilisine unutamayacağı bir evlilik teklifinde bulundu.
KRAKOW HER DAİM ÇOK GÜZEL
KRAKOW HER DAİM ÇOK GÜZEL
KRAKOW VE ŞEHRİN KALBİ "KAZİMİERZ"
HEMŞİRE ANNE İLE POLİS BABANIN EN ACI ANI
HEMŞİRE ANNE İLE POLİS BABANIN EN ACI ANI
Ankara'da 13 katlı apartmanın 9. katında oturan Çevik çiftinin 3.5 yaşında ki çocukları balkondan düşerek hayatını kaybetti.
EN UZUN KELİME YARIŞMASI
EN UZUN KELİME YARIŞMASI
10 dilde yayın yapan Euronews kanalı en uzun kelime yarışması düzenledi.Yarışmada birincilik Türkçe'nin oldu.
BİREYSEL EMEKLİLİKTEN AYRILIŞ ORANI ŞAŞIRTTI
BİREYSEL EMEKLİLİKTEN AYRILIŞ ORANI ŞAŞIRTTI
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bireysel Emeklilik Sistemi(BES) ile ilgili olarak yaptığı açıklamada sistemden çıkış oranlarının yüzde 52 olduğunu söyledi.
BOKEH FOTOĞRAFÇILIK
BOKEH FOTOĞRAFÇILIK
Romantik arka planlar,eğlenceli kareler,çarpıcı sonuçlar .Yeni nesil fotoğrafçıların en etkin kullandıkları tekniklerden biri olan BOKEH bu yazımızda incelememiz altında.
BURSA'DA SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN POLİKLİNİKLERE BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ
BURSA'DA SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN POLİKLİNİKLERE BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ
Dünya Sigarasız Günü aktiviteleri kapsamında, Bursa Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda plaket töreni ve panel düzenlendi.
HEM CÜZDANINIZI HEM DE ELEKTRONİKLERİNİZİ KORUYUN
HEM CÜZDANINIZI HEM DE ELEKTRONİKLERİNİZİ KORUYUN
Tasarruf evden başlar.elektrikli ev aletlerini kullanarak.dikkat edeceğiniz detaylarla ömrünü uzatabilir hem de bütcenize katkıda buluna bilirsiniz.
OKSİJEN MASKESİ TAKILIYKEN SİGARA İÇMEYE ÇALIŞAN HASTA KENDİNİ YAKTI
OKSİJEN MASKESİ TAKILIYKEN SİGARA İÇMEYE ÇALIŞAN HASTA KENDİNİ YAKTI
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) hastası 76 yaşında ki Hasbi A, oksijen maskesiyle birlikte sigara içmeye çalışınca oksijenin alev almasıyla bir anda alevler içinde kaldı.
GÖRÜŞÜLEN YENİ TALEPLERE GÖRE MEMURLAR FAZLADAN İZİN YAPABİLECEK
GÖRÜŞÜLEN YENİ TALEPLERE GÖRE MEMURLAR FAZLADAN İZİN YAPABİLECEK
Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda gündeme gelmesine karar verilen izin konusu kabul görürse memurlar fazladan izin yapabilecekler.
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KAMUDA KATILDI
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KAMUDA KATILDI
Türkiye'de devam eden istihdam seferberliğine kamuda katıldı.
FRANSADA DOKTOR AÇIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BAKIN NE YAPTILAR
FRANSADA DOKTOR AÇIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BAKIN NE YAPTILAR
Laigneville Belediyesi'nin Başkanı Christophe Dietrich, belediyesinin görev yetkisinin olduğu bölgede doktor açığına dikkat çekmek için ilginç bir karara imza atttı.
EVE BEBEK GELİYOR HER ŞEYE HAZIRLIKLIMISINIZ ?
EVE BEBEK GELİYOR HER ŞEYE HAZIRLIKLIMISINIZ ?
Uzun zamandır bir bebeğin hayalini kuruyordunuz ve nihayet o müjdeli haberi aldınız.Peki şimdi ne olacak?
29 NİSAN  2017 AÇIĞA ALINMA VE GERİ İADE KHK'SI YAYINLANDI
29 NİSAN 2017 AÇIĞA ALINMA VE GERİ İADE KHK'SI YAYINLANDI
OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI TEDBİRLER ALINMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME
ÇALIŞANLARDAN YAPILAN GELİR VERGİSİ KESİNTİLERİNİN GELİRİ ORANINDA YAPILMASI İÇİN DAVA AÇILDI
ÇALIŞANLARDAN YAPILAN GELİR VERGİSİ KESİNTİLERİNİN GELİRİ ORANINDA YAPILMASI İÇİN DAVA AÇILDI
Memur ve işçilerden alınan gelir vergisi kesintilerinin çalışanların geliri oranında yapılması için Maliye Bakanlığı'na Enerji Bir-Sen'in yaptığı başvuru olumsuz sonuçlandı. Enerji Bir-Sen konuyu mahkemeye taşıdı.
MEMURLAR OFFLİNE MODA GEÇMEDEN ÖNCE
MEMURLAR OFFLİNE MODA GEÇMEDEN ÖNCE
Hafta sonu her şeyden ve teknolojiden uzak bir kaçamak yapmanın kuruyorsunuz.Tam da mevsimi.
KIDEM TAZMİNATI VE MEMUR ANNEYE ÇALIŞMA İLK ADIM ATILIYOR
KIDEM TAZMİNATI VE MEMUR ANNEYE ÇALIŞMA İLK ADIM ATILIYOR
Pazartesi günü yapılması planlanan Bakanlar Kurulu'nda memur anneye yarım gün çalışmasından kıdeme kadar özlük haklara ilişkin çözüm takvimi ortaya konulacak
Obezite Şişmanlık Nedir ?
Obezite Şişmanlık Nedir ?
Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.
Topuklu Kadınlar Sahaya İniyor
Topuklu Kadınlar Sahaya İniyor
Projesi kapsamında 1'i hakem 21 kadın, Bursa’da kanser hastası olan bir anneye destek olmak amacıyla halı sahada futbol maçı oynadı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Kadın ve Ssğlık
ÇOCUKLARIN YANINDA SİGARA İÇMENİN ZARARLARINI BİLİYORMUSUNUZ ?
ÇOCUKLARIN YANINDA SİGARA İÇMENİN ZARARLARINI BİLİYORMUSUNUZ ?
Çocuklarımızın sigara dumanına uzun süre ya da kısa süre maruz kalması arasında fark yoktur.
KADIN VE BESLENME
KADIN VE BESLENME
Sağlıklı bir kadının günlük alması gerekli besinler ve miktarları nelerdir? Aşağıdaki Besin Grupları ve Sağlıklı Beslenme Tabağı ile bunu açıklamaya çalışalım.
SEÇİLİRSE AMERİKA'NIN İLK MÜSLÜMAN VALİSİ DOKTOR SAYED OLACAK
SEÇİLİRSE AMERİKA'NIN İLK MÜSLÜMAN VALİSİ DOKTOR SAYED OLACAK
Amerika'nın Michigan eyaletinde vali adayı olan 32 yaşındaki doktor ve halk sağlığı aktivisti Abdulrahman Mohamed el-Sayed,seçilirse ülkenin ilk Müslüman valisi olacak.
KANSER HASTALARININ AKININA UĞRAYAN KÖY
KANSER HASTALARININ AKININA UĞRAYAN KÖY
Osmanlı Döneminde hasta olan şehzadelerin sağlıklarına kavuşmaları için gönderildikleri mahalle kanser hastalarının akınına uğruyor.
15 TEMMUZ GECESİ MİLLETİN DEVLEŞTİĞİ GECEDİR
15 TEMMUZ GECESİ MİLLETİN DEVLEŞTİĞİ GECEDİR
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin önlenmesinde büyük katkı sağlayan protestoların simgelerinden biri olan Şerife Boz, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı.
ROBERT DE NİRO'DAN AŞILAR İLE İLGİLİ GERÇEĞİ YAZANA ÖDÜL
ROBERT DE NİRO'DAN AŞILAR İLE İLGİLİ GERÇEĞİ YAZANA ÖDÜL
ABD'li ünlü aktörden çılgın teklif.Ünlü aktör çocuk aşıları ile ilgili gerçeği yazan gazetecilere 100 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
23°C / 12°C
Durum
Sisli
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:46
Güneş
07:13
Öğle
12:56
İkindi
15:55
Akşam
18:27
Yatsı
19:47
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21