Bu haber 11 Nisan 2017 18:57:39 Tarihinde eklenmiştir. 2050 Defa Okundu.

17 NİSAN'DA OKULLAR TATİL

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,öğrencilerin merakla beklediği, 17 Nisan'da okulların tatil olup olmadığı ile ilgili sorunun yanıtını verdi.

 

 

16 Nisan pazar günü yapılacak olan referandum sonrasında öğrenciler, 17 Nisan pazartesi gününün tatil olup olmadığını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan merak edilen soruyla ilgili yanıt geldi.Yılmaz, "Başbakanımızın talimatıyla 17 Nisan'ı tatil ettik" dedi.

 

Türkiye, 16 Nisan Pazar günü Anayasa değişikliği teklifi sebebiyle referanduma gidiyor. Daha önceki bazı seçimlerde de tatil olması nedeniyle öğrenciler ve veliler 17 Nisan Pazartesi gününde de okulların tatil olup olmayacağı ile yapılacak açıklamayı bekliyordu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 17 Nisan Pazartesi günü okulların tatil edildiğini açıkladı.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "16 Nisan'da halk oylamasını yapıyoruz, sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi için, yapılacak itirazların da yine sağlıklı şekilde neticelenebilmesi için, aynı zamanda okullarımızda düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakanımızın talimatıyla 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık" dedi.
 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap