Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 09 Haziran 2017 19:39:14 Tarihinde eklenmiştir.

Diş tabibi olarak görev yapan personelin tıp fakülteleri bünyesinde doktora eğitimi nedeniyle görevlendirilmesi halinde ilgili personele harcırah ödenir mi?

Tabiplerin doktora eğitimi harcırahları


663 sayılı KHK’nin 12’nci maddesi  gereği görevlendirilen personel, Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği kapsamındadır.

 

Bir yıldan kısa süren doktora eğitiminin geçici görevlendirme, uzun süren doktora eğitiminin ise sürekli görevlendirme olarak anlaşılması gerekmektedir.

 

Eğitimin kısa veya uzun süreli olmasına göre, personele geçici veya sürekli görev yolluğu ödenebileceği değerlendirilmektedir. 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 8 Yorum
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 04 Aralık 2015 21:21:50
  Hocam %50 artırımlı almanız gerekir.aşağıdaki linki tıklayıp okuyunuz dayanakları verilmiştir. http://www.memurmaasmutemeti.com/icap-nobeti-p-artirimli-verilir-mi.html
 • bulent ipek
  bulent ipek , 04 Aralık 2015 15:04:44
  Merhaba ilçe hastanesinde üroloji uzmanı olarak calismaktayim.tuttuğum icap nobetinde ya acil servise ayda ameliyathaneye yada yoğun bakımda bir hasta için cagirilmaktayiz biz yüzde 50 artirimdan faydalanamiyoruz neden
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 23 Ekim 2015 15:29:11
  röntgen tekniayeni nöbet tutamaz dolayısıyla nöbette sizleri tanımlamamışlar.verselerde suç vermeselerde suç.madem tutturdular versinler artık ne diyelim.bu işin dayanağı yok
 • celalettin
  celalettin , 23 Ekim 2015 15:12:17
  Ben Röntgen teknisyeniyim. Bayramda tutmuş olduğum icap nöbeti için % 20 zam almam gerekir mi?selamlar
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 28 Eylül 2015 00:13:00
  puantajda ne yazıyorsa o ödenir
 • Icap Nöbeti tam nöbet olarak
  Icap Nöbeti tam nöbet olarak , 27 Eylül 2015 21:21:12
  Selamlar çalıştığım hastanede yoğunbakım icap Nöbeti yazılıyor. Yoğunbakımda hasta olursa icapcı kalıyor ki bu oldukça sık oluyor. Hasta olmayınca kalınmıyor. Nöbet ücreti ise icap şeklinde ödeniyor. Bu Ücret yoğunbakımda kalınan süre dikkate alınarak yoğunbakım Nöbeti olarak ödenmesi geri kalanının icap olması gerekmez mi
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 19 Eylül 2015 00:47:32
  radyolıji ünitesi 7 saatten fazla çalışılamayacağı için dolayısıyla fazla mesai yapamazlar
 • Ayşen
  Ayşen , 19 Eylül 2015 00:01:03
  Ben radyoloji anjiyo biriminde tekniker olarak çalışıyorum. 2 teknikeriz.hastane İdaresi 2 kişinin çalıştığı birimde icap ve fazla mesai verilmez diyor.bu konu ile ilgili bir yönetmelik var mıdır
Personel Özlük Haklar
Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 202 nci maddesinde aile yardımı ödeneğinin, memurun her neşekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi ile ikiden fazla olmamak üzere çocuklarından her biri için ödeneği; 204 üncü maddesinde, memurun, eş için ödenen aile yardımı ödeneğine evlendiği, çocuk için ödenen yardıma da çocuğunun doğduğu tarihi takip eden aybaşından itibaren hak kazanacağı hüküm altına alınmış ve çocuk için aile yardımı ödeneği verilmeyecek haller de anılan kanunun 206 ncı maddesinde sayılmıştır. Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Ücretsiz izinde derece kademe ilerlemesi
Ücretsiz izinde derece kademe ilerlemesi
6663 sayılı Kanununa göre 10 Şubat 2016 tarihinde yapılan eklemeyle bu tarihten sonra ücretsiz doğum iznine ayrılanlar çalışma süresi, derece ve kademe ilerlemesinden faydalanabilecek. Bilindiği gibi memur aylıksız izin aldığında derece ve kademe ilerlemesi duraklatılmakta ve alınan ücretsiz izinler borçlanma yapılmaz ise görev süresinden sayılmıyordu. Artık bu uygulamaya son verilerek doğum sonrası aylıksız izinde olanlara borçlanmaya gerek kalmaksızın görev süresinden sayılma hakkı getirildi:
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
Memurlar emekli olurken hizmet sürelerinden bazıları emekli ikramiyesi hesabında değerlendirilir.Bazı hizmet süreleri ise emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınmamaktadır.
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
Mesleki bilgilerini arttırmak amacıyla yapılan seminerler ve kurslar için kurumlarınca memuriyet mahalli dışına geçici görevli olarak görevlendirilen memurlara, geçici görevli bulunulan sürece iaşe ve konaklama giderleri kurum bütçesinden karşılanması durumunda, kursa katılan memurlara ayrıca harcırah verilebilir mi?
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
Her yıl Nisan ayında dolu-boş kadro iptal-ihdas çalışması yapılır